Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowe prace remontowe na ul. Gdańskiej w Koszalinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowe prace remontowe na ul. Gdańskiej w Koszalinie Na opuszczonym dotąd odcinku ul. Gdańskiej w Koszalinie rozpoczęły się na nowo prace.

- W końcu zaczęło się coś dziać na Gdańskiej. Miejmy nadzieję, że wykonawca dotrzyma słowa i nie będzie tu przestojów w wakacje - komentują kierowcy.

Przypomnijmy, rozgrzebana do tej pory Gdańska to efekt tego, że wcześniejszy wykonawca nie zakończył zlecenia. Miasto zerwało więc z nim umowę (to było Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe ze Słupska) i ogłosiło na nowo przetarg. Wygrał Strabag (ten sam, który zajmuje się budową tzw. pierścienia drogowego w Koszalinie, remontem Gnieźnieńskiej).

W związku z pracami na Gdańskiej kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami i to jeszcze większymi, niż do tej pory. - Do tej pory z ruchu wyłączony był odcinek wjazdowy na wysokości ul. Langego i Rolnej. Teraz ten odcinek został dodatkowo wydłużony w kierunku miasta - mówi Andrzej Zubrzycki, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koszalinie.

- Na tym odcinku jest prowadzony remont. Roboty potrwają do końca czerwca. W wakacje Gdańska będzie przejezdna, ewentualnie mogą się zdarzyć częściowe zwężenia na jednym z pasów, ale to z uwagi na wymianę krawężników. Ale nie będzie tak, że będzie wyłączona cała nitka.

A po wakacjach Strabag zajmie się nitką wyjazdową i tam wymieni nawierzchnię. Zakończenie kontraktu to koniec stycznia przyszłego roku. Koszt prac to ok. 4m,5 mln złotych.

Marzena Sutryk
Fot. Radek Koleśnik

Nowe prace remontowe na ul. Gdańskiej w Koszalinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe prace remontowe na ul. Gdańskiej w Koszalinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości