Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowe propozycje w sprawie nazw węzłów autostradowych koło Włocławka

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Nowe propozycje w sprawie nazw węzłów autostradowych koło Włocławka Zamiast Włocławek- Zachód Włocławek-Brześć Kujawski, a w miejsce Włocławek - Północ Włocławek- Brzezie? O takie nazwy węzłów zabiega Brześć Kujawski.

Ostatnio informowaliśmy o tym, że wezły autostradowe zlokalizowane w Pikutkowie i Brzeziu mają mieć nowe nazwy - Włocławek -Zachód i Włocławek-Północ. Z tego rozwiązania cieszą się władze Włocławka, które już wcześniej zabiegały o zmianę oznakowania kierunkowego na budowanej A-1.

Ale z zaproponowanego przez bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad nazewnictwa nie jest zadowolony samorząd Brześcia Kujawskiego. Rada Miejska Brześcia Kujawskiego podjęła uchwałę, w której proponuje nadać węzłom nazwy Włocławek-Brześć Kujawski i Włocławek-Brzezie.

- Nazwy uwzględniające te dwa człony podkreślałyby rangę ponadstutysięcznego Włocławka , a jednocześnie wskazywałyby na aspekt terytorialny - podkreśla Wojciech Zawidzki, burmistrz Brześcia Kujawskiego.

Władze grodu Łokietka podkreślają, że od lat żyją w przeświadczeniu, że budowa autostrady na terenie gminy pomoże w odbudowaniu silnej, wyrazistej i rozpoznawalnej marki Brześć Kujawski. - Wokół tego projektu podejmowaliśmy działania organizacyjne i prawne zmierzające do zagospodarowania terenu przyautostradowego - tłumaczy burmistrz. -Utworzyliśmy Brzeską Strefę Gospodarczą. I uważamy, że wprowadzenie do nazwy członu Brześć Kujawski będzie ułatwiało kierowcom wybór docelowego kierunku jazdy, jak i informowało o dojeździe do naszej strefy. Z kolei nazwa Włocławek- Brzezie nawiąże do północnej dzielnicy Włocławka, do której prowadzi zjazd.

O poparcie tego stanowiska władze Brześcia Kujawskiego wystąpiły m.in. do prezydenta Włocławka. - Liczymy na współdziałanie w tym zakresie - mówi burmistrz Zawidzki.

Czy jest szansa, żeby władze Włocławka poparły starania Brześcia Kujawskiego? Raczej nie. - Nam odpowiada propozycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Austostrad - mówi Monika Budzeniusz, rzeczniczka prezydenta Andrzeja Pałuckiego.

A to oznacza, że Włocławek nie będzie lobbować za rozwiązaniem z sąsiedztwa. Także bydgoski oodział GDDKiA sceptycznie odnosi się do propozycji Brześcia Kujawskiego. - Unikamy nazw wieloczłonowych - mówi rzecznik Tomasz Okoński.

Nowe propozycje w sprawie nazw węzłów autostradowych koło Włocławka
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe propozycje w sprawie nazw węzłów autostradowych koło Włocławka

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości