Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Nowe przepisy dla kierowców. Zatrzymano blisko 5 tys. praw jazdy

Data publikacji: Autor: (mm) /x-news

Fot. Lucyna Nenow Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym, policja do 18 maja do 12 lipca zatrzymała w całym kraju 4 tys. 885 praw jazdy.

Fot. Lucyna NenowNajwięcej, bo aż 870 dokumentów zatrzymano na terenie garnizonu stołecznego obejmującego Warszawę oraz pobliskie miejscowośći jak np. Legionowo i Otwock. W pozostałej części województwa mazowieckiego, prawo jazdy straciło 453 kierowców. 433 prawa jazdy zatrzymano natomiast w Wielkopolsce. Najmniej takich przypadłów było w województwie podlaskim - 69, lubuskim - 84 i opolskim - 100.

Jak podaje stołeczny ratusz do 30 czerwca w samej Warszawie zatrzymano 339 praw jazdy. Były to przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h jak i przewożenia w pojeździe więcej osób, niż to dozowolone.

Przypomnijmy, że od 18 maja 2015 roku każdy z uczestników w ruchu drogowym po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Zostanie ono odebrane bezpośrednio przez kontrolującego policjanta na drodze. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • adegost (gość)

  wy odbierajcie prawo jazdy tym prawdziwym piratom drogowym ,niebezpiecznym wariatom rozpędzonym przed przejściem dla pieszych a nie tym z osiedlowych uliczek ;palanty

 • Sławek (gość)

  Zatrzymanie prawa jazdy powinno być już po przekroczeniu dozwolonej prędkości 0 30 km/h a nie jak obecnie o 50 km/h. Ta zasada powinna obowiązywać wszędzie nie tylko w terenie zabudowanym. Tak jak w krajach skandynawskich np. w Norwegii. Po polskich drogach jeżdzi tylu oszołomów i samobójców,że tylko te kompleksowe ograniczenia a nie tylko w terenie zabudowanym mogą przynieść pożądany efekt.

 • Frog (gość)

  Jestem za z tym że koniecznie w pierwszym rzędzie trzeba prawo jazdy zabrać Sławkowi bo widać po wpisie że to wariat...

 • Jay kay (gość)

  niestety ,ja rowniez sracilem prawko wracając z wakacji o godzinie 1;00 w nocy w miejscowosci tuchola .wyjechałem ze stacji benzynowej i na oswietlonym odcinku widzac z daleka koniec obszaru zabudowanego przyspieszylem i tuz przed koncem miejscowosci z parkingu jakiegos domu weselnego na srodek drogi wpadł pies z latarką i mnie zatrzymal.Pies miał chyba wscieklizne bo z pianą na ustach i widocznym bólem dupy bo jezdze bmw m6 oswiadczyl ze jestem zabojca drogowym bo jechałem 105 km/h.dałem mu kwit i bylem miły i pokorny liczac ze bol dupy wscieklego psa ustanie , i da spokój.ale pies rzucil sie na moje prawko jak hart ,przezuł i wyplul moje tłumaczenia i potraktował mnie jak śmiecia.To najgorszy Uj na jakiego trafiłem w zyciu .Oswietlony odcinek ,szeroko ,zero skrzyzowań ,prawie koniec terenu zabudowanego ,1;00 w nocy i szalone 105 km/h!!!!! To gowno a nie walka o bezpieczeństwo

 • kamis (gość)

  Kolego Jay kay o 1 w nocy masz w terenie zabudowanym 60km/h wiec przekroczenie predkosci o 50 to by dalo 110km/h nie miał prawa zabrac Ci prawka

 • kamil (gość)

  Kolego przepis o nocnej 60 jest zniesiony od roku prawie, jak sie jeźdźi z głowa to sie nie płacze za prawkiem że zabrali popieram a pijakom bym zabierał samochody i zlicytował bez prawa odkupienia

 • Z 500 (gość)

  Czytając niektóre wpisy proponuje żeby przed oddaniem prawka kierować na badania psychiatryczne. Może uratujemy kilka osób od śmierci pod kołami debila za kółkiem.

 • Piję wino (gość)

  art 20.2 NIE JEST UCHYLONY - obowiązuje w niezmienionej formie i w nocy jeździmy 60

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości