Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Nowe przepisy weszły w życie. Co jeśli przekroczymy prędkość o 50 km/h, a zdjęcie zrobi fotoradar? [VIDEO]

Data publikacji: Autor: (mm) / TVN Turbo/x-news

Fot. Archiwum Polskapresse Nowe surowe przepisy ruchu drogowego weszły w życie w poniedziałek (18.05). Jeśli przekroczymy prędkość o 50 km/h, a zatrzyma nas policja, stracimy prawo jazdy. A co jeśli zdjęcie zrobi nam w takiej sytuacji fotoradar?

Fot. Archiwum Polskapresse - Jeżeli np. Straż Miejska lub Inspekcja Transportu Drogowego, zidentyfikuje osobę, która prowadziła pojazd, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h, przekazuje taka informację do urzędu miasta, a ten decyzją administracyjną zastrzymuje prawo jazdy - wyjaśnia artosz Milczarczyk, Urząd m.st. Warszawy. Dodaje, że taka osoba jest poinformowana listem poleconym, że prawo jazdy musi dostarczyć do wydziału komunikacji.

Przypomnijmmy, że każdy z uczestników w ruchu drogowym po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h straci prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Kierowca Bombowca (gość)

  Listek na tablicę i każdy radar może mnie pocałować w 4 litery. Jak mnie policja zatrzyma to 100zł mandat bez punktów karnych a naklejki na szybie nie ma bo "rozbiłem szybę" i jeszcze mi nie przysłali nowej. Nie żebym kogokolwiek namawiał do łamania prawa ;)

 • wasyl (gość)

  Jak przekorczymy w miescie predkosc o 50 km/h i zlapie nas fotoradar, to... musza nam oddac samolot. Tako rzecze Bareja.

 • IMHO (gość)

  wasyl, to stara tradycja, jeszcze z początków lotnictwa

 • jakasprawiedliwosc (gość)

  Jak każdy uczestnik ruchu a polityckie ścierwo nie dostanie nic! !

 • rafael (gość)

  kurde, zwykłemu kierowcy to zawsze wiatr w oczy...mam Yanosika a aucie już jakiś czas i kilka razy uratował mi tyłek. Oby teraz też tak było.

 • kuker (gość)

  mnie zlapal i czekam co bedzie a przekroczylem na 40 mialem 90 :/ ale byla noc nikogo na drodze .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości