Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39046 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowe radiowozy dla policji. Tym razem postawiono na napęd hybrydowy

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Hybrydowe Toyoty Corolle trafią do ośmiu krakowskich komisariatów, a także do Wydziału Ruchu Drogowego oraz Wydziału Sztab Policji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Nowoczesne pojazdy służbowe pomogą funkcjonariuszom prewencji w patrolowaniu ulic miasta, a także będą wykorzystywane przez policjantów drogówki.

Wartość samochodów to kwota ponad 2 milionów złotych. Połowę całkowitej kwoty zakupu pokrył Urząd Miasta Krakowa, a druga połowa została przekazana przez Komendę Główną Policji.

Każdą z 21 Toyot napędza silnik hybrydowy o pojemności 1,8 litra i mocy 98 KM. Pojazdy charakteryzują się też niską emisją  dwutlenku węgla.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

W tym roku z uwagi na sytuację epidemiczną, kluczyki nie zostały wręczone bezpośrednio policjantom, tylko przekazane na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie. - Dziękuję Panu Prezydentowi za zakup radiowozów, to już kolejny raz, kiedy policyjna flota powiększa się dzięki wsparciu władz miasta. Nowoczesne radiowozy pozwolą krakowskim funkcjonariuszom szybciej dotrzeć na miejsce interwencji, bądź zdarzenia drogowego co będzie miało realne przełożenie na poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście - mówił Jacek Majchrowski, Prezydent Miasta Krakowa

To nie ostatni w tym roku sprzęt dla krakowskiej Policji zakupiony na zasadzie współfinansowania. W najbliższym czasie rady i zarządy dzielnic przekażą 6 samochodów służbowych o wartości ponad 450 000 zł.

Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Ford Transit w wersji L5

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Corolla zdjęcia

Toyota Corolla dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Corolla opinie

Oceń swoje auto

Toyota Corolla Cena