Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe rondo, stare korki

Data publikacji: Autor: r.k.

Władysławowo. Przeklęte - według kierowców. Niezłe - według drogowców. Dziś oficjalnie zostanie oddane do użytku władysławowskie rondo w zbiegu dwóch dróg wojewódzkich.


Na tę inwestycję czekali wszyscy: kierowcy, samorządowcy, drogowcy, turyści, mieszkańcy półwyspu żyjący z turystyki. Najważniejsze rondo latem w powiecie, jak się je czasem określa, miało pomóc rozładować wakacyjne korki.

 

Niestety, sprawdziło się w zasadzie do połowy lipca. Potem już było tylko gorzej. Przypomnijmy, że tegoroczne wakacje nad morzem zaczęły się w zasadzie dopiero w drugiej połowie lipca. Od tego też czasu zaczęły się złorzeczenia kierowców, którzy tradycyjnie swoje godziny musieli odstać w korku.


 

Władysławowskie rondo ma przepustowość ok. 4,5 tys. pojazdów na dobę. Tymczasem w szczycie sezonu drogą 216 dziennie jeździło nawet 25 tys. samochodów. Ratunkiem dla turystów chcących wjechać na Półwysep Helski może być kolejna inwestycja drogowa: modernizacja trasy odchodzącej od drogi wojewódzkiej 216 (Reda - Hel) w Gnieżdżewie. Co czwarte auto latem ma skręcać wlaśnie w tą drogę - mówią badania.


Sfinansowana przez samorząd województwa w ramach kontraktu wojewódzkiego inwestycja kosztowała 2,3 mln zł

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości