Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe Solarisy

Data publikacji: Autor: PRO

Polska firma autobusowa Solaris Bus & Coach coraz wyraźniej akcentuje swoją obecność na rynku.

 

Wśród tegorocznych nowości Solarisa wymienić należy nową wersję popularnego, miejskiego autobusu niskopodłogowego Solaris Urbino III typu Low Entry. Firma pracuje także nad alternatywnymi źródłami energii - tutaj ciekawie zapowiada się zasilany gazem Solaris Urbino CNG.


Pierwszy z nich - Urbino III - wyróżnia się teraz odmienną od dotychczasowej linią nadwozia i zmienionym wnętrzem. Wprowadzone zmiany objęły m. in. przód autobusu, osłonę tablicy kierunkowej, zderzaki, przednią maskę, a także osłonę tylnych świateł.


Niskowejściowy Solaris Urbino typu Low Entry to propozycja skierowana do przewoźników w miastach i gminach poszukujących pojazdów o maksymalnej liczbie miejsc siedzących, dostosowanych do przewożenia pasażerów także na dłuższych trasach. 


Nowością jest miejski autobus zasilany gazem Solaris Urbino CNG - powstał on w odpowiedzi na sytuację rynkową i rosnące zapotrzebowanie na alternatywne źródła napędu. Na dachu umieszczono butlę z gazem sprężonym do 200 atmosfer. Na międzynarodowej wystawie pojazdów użytkowych - IAA we Frankfurcie firma zaprezentuje autobus turystyczny Solaris Vacanza 13.


Zapowiadane na jesień premiery nowych modeli autobusów firmy Solaris Bus & Coach adresowane są głównie do klientów zainteresowanych autobusami do obsługi linii miejskich i podmiejskich.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości