Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Nowe Suzuki V-Strom 650 ABS – mocno odświeżony DL. Zdjęcia

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Nowe Suzuki V-Strom 650 ABS – mocno odświeżony DL. Zdjęcia Suzuki wprowadziło do swojej oferty zmodernizowaną wersję modelu V-Strom 650. Nowy motocykl jest lżejszy i nieco mocniejszy od swojego poprzednika.

Nowy pojazd oznaczony jako 650 V-Strom ABS to w gruncie rzeczy zmodernizowana wersja znanego dobrze na naszych drogach DL-a pełniącego w gamie Suzuki funkcję turystycznego enduro.

Silnik napędzający motocykl to ciągle 2-cylindrowa widlasta konstrukcja o pojemności 645 ccm, która obecnie osiąga 68,7 KM przy 8800 obr/min (poprzednik miał 66,6 KM przy 8800 obr/min). Niezmieniony pozostał moment obrotowy wynoszący 60 Nm przy 6400 obr/min.

Poza tym nowe Suzuki V-Strom 650 ABS, które w standardzie posiada system przeciwpoślizgowy, jest lżejsze o 6 kilogramów w stosunku do swojego protoplasty wyposażonego w ABS.

Nieco dziwnym posunięciem jest ograniczenie pojemności baku paliwa z 22 do 20 litrów, ale, jak twierdzi japoński producent, poprawa efektywności spalania zaowocowała spadkiem zużycia paliwa – o 10% w stosunku do poprzedniego modelu.

Motocyklowi turyści z pewnością docenią w nowym V-Stromie elastyczny silnik - zwłaszcza w zakresie niskich i średnich prędkości obrotowych oraz aerodynamicznie ukształtowane osłony z regulowaną szybą zapewniającą lepszą ochronę przed wiatrem.

Kolejną zmianą, oczywiście poza ciekawą stylistyką przednich lamp oraz bocznych plastików jest kanapa znajdująca się obecnie na poziomie 835 milimetrów, czyli o 15 milimetrów wyżej niż w poprzednim modelu.

Dodatkowo na tablicy rozdzielczej u nowego V-Stroma pojawiły się informacje o: pozycji biegu, temperaturze otoczenia i zużyciu paliwa.

Model dostępny będzie w trzech wariantach kolorystycznych: białym, czarnym i pomarańczowym.

Fot. Suzuki

Nowe Suzuki V-Strom 650 ABS – mocno odświeżony DL. Zdjęcia
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe Suzuki V-Strom 650 ABS – mocno odświeżony DL. Zdjęcia

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości