Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Nowe technologie Webasto na targach we Frankfurcie

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

System oszklenia dachu o zmiennej przezierności Webasto. Fot. Webasto Webasto przygotowuje się do nowych wyzwań w motoryzacji - elektromobilności i pojazdów autonomicznych. Na targach we Frankfurcie firma zaprezentowała kilka nowości.

Salon we Frankfurcie to nie tylko miejsce, gdzie dominują premiery samochodowe. Targi są również okazją dla producentów systemów i części do zaprezentowania najnowszych rozwiązań w zakresie techniki motoryzacyjnej.

Takie nowości zaprezentowała m.in. firma Webasto, specjalizująca się w systemach grzewczych i dachowych. W tej drugiej dziedzinie firma zaprezentowała system Roof Sensor Module (moduł czujnika dachu).

Właściwe umiejscowienie czujników oraz ich skuteczność w każdych warunkach pogodowych są niezbędne, by system autonomicznej jazdy prawidłowo skanował otoczenie. Jako najwyższy punkt pojazdu, dach zapewnia najlepsze warunki dla tego rodzaju urządzeń.

Jak informuje producent, zaletą Roof Sensor Module jest estetyczne zintegrowanie czujników i innych urządzeń systemu autonomicznego prowadzenia auta, np. w przypadku, gdy pojazd ma całkowicie szklany dach.

Innym nowym systemem jest system oszklenia dachu o zmiennej przezierności. Funkcja firmy Webasto pozwala indywidualnie ustawić intensywność światła wpadającego do pojazdu przez panoramiczny dach.

Zobacz także: Jakimi pojazdami można jeździć mając prawo jazdy kategorii B?

Kolejnym rozwiązaniem Webasto oferowanym wraz z systemami dachowymi jest nastrojowe oświetlenie. Efekty świetlne zintegrowane z dachem lub zamontowane wzdłuż prowadnic otwieranego dachu umożliwiają wybór spośród różnych stylów oświetlenia, by stworzyć przyjemną atmosferę w kabinie pojazdu.

Bardziej konwencjonalnym podzespołem, które są specjalnością Webasto, jest agregat grzewczy Thermo Top Evo NextGen Petrol. Jest to nowość na rynku spalinowych systemów ogrzewania. Urządzenie może być zasilane wieloma różnymi mieszankami paliw, w tym biopaliwami i paliwami odnawialnymi.

W zakresie rozwiązań cyfrowych firma proponuje m.in. inteligentny system Webasto Live do ładowarek samochodów elektrycznych oraz system rozpoznawania mowy Alexa-Skill w smartfonach, który pozwala bezprzewodowo zarządzać ogrzewaniem postojowym.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości