Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39052 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowe testy Euro NCAP. Jest niespodzianka!

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Ford Niezależna organizacja Euro NCAP przeprowadziła kolejne testy zderzeniowe. Sprawdzone zostało Volvo S90 i V90 oraz Ford Mustang.

Wszystkie auta biorące udział w próbach zderzeniowych zostały wyposażone w standardowy pakiet systemów bezpieczeństwa. Modele S90 i V90 otrzymały najwyższą możliwą ocenę pięciu gwiazdek. Za ochronę dorosłych przyznano w obu przypadkach 95 proc. punktów, poziom zabezpieczenia przed skutkami wypadków najmłodszych pasażerów oceniono na 80 proc., natomiast w kategorii ochrony pieszych bliźniacze modele uzyskały 76 proc. W kategorii dodatkowych systemów wspomagających bezpieczeństwo rezultat wynosił 93%.

Redakcja poleca:

Jak rozpoznać rzeczywisty przebieg auta?
Ogrzewania postojowe. To trzeba wiedzieć
Oto nowy model Kii

Tylko na dwie gwiazdki oceniony został Ford Mustang. Trzeba jednak zaznaczyć, że do testów trafiła wersja, która obecna jest w sprzedaży od 2015 roku. Wariant po liftingu nie był testowany.

72 proc. punktów przyznano za ochronę dorosłych pasażerów. To także najwyższa uzyskana nota. 64 proc. to natomiast ocena jeśli chodzi o zabezpieczenia przed skutkami wypadków niechronionych uczestników ruchu. Poziom zabezpieczenia dzieci oceniono na 32 proc., a 16 proc. punktów przyznano samochodowi za systemy wspomagające bezpieczeństwo.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Mustang (gość)

    "16 proc. punktów przyznano samochodowi za systemy wspomagające bezpieczeństwo" - a ile miał dostać ??? To samochód do zabawy, latania bokiem w moim mniemaniu powinien mieć w ogóle możliwość wyłączenia tych wszystkich kontroli trakcji itp. Jeszcze raz podkreślam to samochód do zabawy a nie grzeczne Volvo. Jak wybieram się z rodziną to ładujemy się do volvo a jak mam ochotę na odrobinę szaleństwa to ładuję swoje 4 litery do mustanga ;)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Mustang zdjęcia

Ford Mustang dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford Mustang opinie

Oceń swoje auto

Ford Mustang Cena