Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowe torowisko na Bramie Portowej w Szczecinie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowe torowisko na Bramie Portowej w Szczecinie Spółka Tramwaje Szczecińskie ogłosiła przetarg na przebudowę torowisk, która będzie odbywała się w formule "Zaprojektuj i wybuduj”.  Oznacza to, że firma, która wygra postępowanie będzie musiała zaprojektować nowe torowiska i wybudować je. Będzie miała na to 240 dni.

- Przebudowane zostaną torowiska, sieć trakcyjna, perony przystankowe, mała architektura w obrębie skrzyżowania przy Bramie Portowej - mówi Dariusz Wołoszczuk z biuro promocji i informacji UM Szczecin.

- Zakres prac obejmuje remont torowiska w obrębie placu Brama Portowa, na ul. Wyszyńskiego do skrzyżowania z ul. Herberta, w al. Niepodległości do skrzyżowania z ul. Dworcową wraz ze skrzyżowaniem i rozjazdami na wlotach ul. Dworcowej i 3 Maja.

W ramach przebudowy powstanie nowy skręt dla tramwajów, które będą mogły jechać od strony al. Niepodległości w kierunku ul. Krzywoustego (oraz w kierunku przeciwnym).

Prace budowlane zostały podzielone  na 6 etapów. Otwarcie ofert zaplanowano na 10 czerwca br.

Modernizacja torowisk tramwajowych przy Bramie Portowej będzie możliwa dzięki współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu "Budowa i przebudowa torowisk w Szczecinie” współfinansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.

Niezależnie od tego zadania wkrótce rozpocznie się przebudowa torowiska w al. Niepodległości. Prace wykonywane będą w ramach przebudowy układu drogowego przy powstającej Galerii Handlowej Kaskada.

Nowe torowisko na Bramie Portowej w Szczecinie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe torowisko na Bramie Portowej w Szczecinie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości