Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe Volvo V40 - hatchback z poduszką powietrzną dla pieszych. Film

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Nowe Volvo V40 - hatchback z poduszką powietrzną dla pieszych. Film Nowe Volvo V40 zaskakuje. Po raz pierwszy w historii będzie nie kombi tylko hatchbackiem. Ma też nowość - poduszkę powietrzną dla pieszych.

Volvo - mimo, że właścicielami nie są już Szwedzi tylko Chińczycy - nie idzie na skróty w kwestii bezpieczeństwa. Samochód jako jedyny na świecie oferuje ochronę pieszych w takim samym stopniu, jak kierowcy i pasażerów. Stało się to możliwe, dzięki zastosowaniu poduszki powietrznej dla pieszych. W przypadku zderzenia z pieszym, spod maski wystrzeli poduszka powietrzna, która swoim zasięgiem pokryje całą szybę.

 

System działa tak:

 Oprócz poduszki powietrznej dla pieszych, nowe V40 zostało wyposażone w czujniki utrzymywania toru jazdy oraz system parkowania równoległego – Park Assist Pilot. Dodatkowo system unikania kolizji w ruchu miejski – City Safety, został zmodernizowany i potrafi wyhamować samochód do zera, przy prędkości do 50 km/h.

 


 

Volvo V40 będzie dostępne w ośmiu wersjach  silnikowych  – od ekonomicznego diesla z niską emisją dwutlenku węgla na poziomie 94 g/km, po silnik benzynowy T5 z turbodoładowaniem o mocy 254 KM i przyspieszeniu do 100 km/h w 6,5 sekundy. Wszystkie silniki zostały wyposażone w ekologiczne funkcję start-stop oraz odzyskiwanie energii z hamowania, niezależnie od rodzaju skrzyni biegów.

 

Produkcja nowego V40 ruszy w maju br. Samochód będzie produkowany w fabryce Volvo w Gent (Belgia).

Nowe Volvo V40 - hatchback z poduszką powietrzną dla pieszych. Film
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe Volvo V40 - hatchback z poduszką powietrzną dla pieszych. Film

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości