Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowe żarówki

Data publikacji: Autor: (c)

Fot. Bosch Długotrwałe używanie włączonych świateł wymusiło na producentach opracowanie nowych technologii żarówek. Mimo opracowania świateł ksenonowych, nadal najpopularniejszym źródłem światła pozostaje żarówka halogenowa.

W Polsce całodobowe włączanie świateł mijania obowiązuje od początku października do końca lutego. Przeprowadzane przez Komisję Europejską badania dowodzą, że włączanie świateł mijania podczas jazdy w ciągu dnia zwiększa bezpieczeństwo jazdy i zapobiega wypadkom drogowym. Światła są znacznie lepiej widoczne niż kontury samochodu.

Fot. Bosch

 

Długotrwałe używanie włączonych żarówek wymusiło na producentach opracowanie nowych technologii. Bosch wprowadził na nasz rynek nowe serie żarówek, które zostały wyposażone w filtry promieniowania UV zabezpieczający szkła reflektorów przed matowieniem.

 

Żarówki halogenowe Daytime przeznaczone są do stosowania ciągłego podczas jazdy w dzień i w nocy. Dzięki specjalnym materiałom, nowej geometrii włókna oraz odpowiedniemu gazowi, żarówki Daytime stosowane nawet bez przerwy mają taką samą żywotność jak żarówki standardowe, włączane na kilka godzin dziennie. Dodatkowo, w porównaniu do oświetlenia standardowego, nowe żarówki odznaczają się wydajnością świetlną większą nawet do 10 proc.

 

Plus 50/60 to seria żarówek halogenowych, w których wydajność świetlna jest nawet do 60 proc. wyższa w porównaniu z produktami standardowymi. Dzieje się tak dzięki zastosowaniu innowacyjnego włókna żarówki, którego żywotność jest równie długa, jak w przypadku żarówek standardowych. Podczas jazdy nocą żarówki Plus 50/60 mają o ok. 10-20 metrów większy zasięg oraz odpowiednio lepiej odbijają oznaczenia ulic i znaki drogowe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości