Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowe znaki zakazu zatrzymywania się przy ul. Zamenhofa w Słupsku

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowe znaki zakazu zatrzymywania się przy ul. Zamenhofa w Słupsku Miasto nie dopuszcza nawet myśli, że ulicę Grodzką można by znów otworzyć dla ruchu. Cały ciężar przejęła na siebie od dawna nieremontowana ulica Zamenhofa.

Nowe znaki zakazu

Tuż przy skrzyżowaniu wąskiej Zamenhofa z dziurawą Piekiełko, na odcinku kilku metrów ustawiono znaki zakazu zatrzymywania się. Poszerzyło to trochę wąską ulicę i usprawniło ruch w tym miejscu.Zapytaliśmy dyrekcję ZIM-u, czy planuje generalny remont kiedyś podrzędnej, dziś głównej ulicy Zamenhofa. Usłyszeliśmy, że nie. Powodem jak zwykle są pieniądze, których w miejskiej kasie jest coraz mniej.Miasto stawia na potencjalnych inwestorów, którzy w zamian za zwolnienia podatkowe wyremontują kawałek drogi.
 
Powiedziano nam również, że asfaltowy dywanik będzie naprawiany na bieżąco. Wczoraj, słupscy drogowcy zaczęli łatać dziury na ulicach w okolicy Starego Rynku. Zaklejono kilka z nich na Zamenhofa w okolicach rynku. Skupiono się też na Murarskiej.– To rutynowe prace związane z naprawą ulic i polepszeniem stanu nawierzchni – mówi Jarosław Borecki, zastępca dyrektora w Zarządzie Infrastruktury Miejskiej.Choć na Starym Rynku ustawiono już nowe oznakowanie pionowe, ulice wciąż czekają na oznakowanie poziome. Na ul. Grodzkiej, w miejscu gdzie asfalt łączy się z kostką brukową, brakuje namalowanych na nawierzchni pasów w miejscu przejścia dla pieszych.
– Wstrzymujemy się z oznakowaniem tego miejsca do zakończenia bieżących napraw – mówi Borecki.

Autor: ar
Zdjęcia: Archiwum 

Nowe znaki zakazu zatrzymywania się przy ul. Zamenhofa w Słupsku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowe znaki zakazu zatrzymywania się przy ul. Zamenhofa w Słupsku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości