Wszystko
o samochodach

Porady / Bezpieczeństwo

Nowoczesne bezpieczeństwo

Data publikacji: Autor: (mp)

Już teraz niektóre samochody są wyposażone w urządzenie automatycznie utrzymujące stałą odległość od Przyszłość motoryzacji była jednym z tematów 7. światowej konferencji WHO o bezpieczeństwie transportu, która odbyła się w Wiedniu.

Przyszłość motoryzacji była jednym z tematów 7. światowej konferencji WHO o bezpieczeństwie transportu, która odbyła się w Wiedniu .

 

Uczestnicy spotkania stwierdzili, że samochody, które powstaną w ciągu najbliższych lat w jeszcze większym, niż obecnie stopniu, będą opierać się na elektronice. Czujniki odległości, zmęczenia oraz te, które zmuszą do wyhamowania pojazdu w pobliżu szkoły, bez ingerencji kierującego, pozwolą na zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu. Gdyby zaś doszło do wypadku, to pojazd sam automatycznie nada przez GPS sygnał o pomoc.

 Ju¿ teraz niektóre samochody s± wyposa¿one w urz±dzenie automatycznie utrzymuj±ce sta³± odleg³o¶æ od

W chwili obecnej specjaliści z Japonii opracowują system, który przejmie całkowicie prowadzenie pojazdu w sytuacji, gdyby kierowca zaczął zachowywać się dziwnie, np. gwałtownie i często zmieniał pasy ruchu. Tymczasem w Austrii trwają testy z pojazdami wyposażonymi w osobistego pomocnika: multimedialny telefon komórkowy z oprogramowaniem nawigacyjnym, przekazującym przez satelitę do centrali informacje o warunkach drogowych. Podobne próby trwają w Szwecji z 5. tysiącami pojazdów z systemem elektronicznym regulującym prędkość zależnie od przeszkód na drodze: korków, wypadków, prac remontowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości