Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowoczesny salon Volkswagena w Rzeszowie już otwarty

Data publikacji: Autor: Bartosz Gubernat

Nowoczesny salon Volkswagena w Rzeszowie już otwarty Przestronna sala ekspozycyjna, 12 stanowisk w serwisie, stacja kontroli pojazdów, lakiernia i nowoczesna hamownia - to wszystko w nowym salonie Volkswagena w Rzeszowie.

Obiekt powstał według najnowszych koncepcji architektonicznych koncernu z Wolfsburga. Do tej pory w Europie zbudowano tylko trzydzieści takich salonów. Ten przy ul. Lubelskiej jest piąty w Polsce. Poprowadzi go firma Autorud, która przygodę z niemiecką marką zaczynała w 1994 roku od salonu w Rudniku. Od 2001 roku działa w nowej siedzibie w Stalowej Woli.

– Rzeszów od zawsze był dla nas bardzo ważną częścią regionu. Do naszego salonu i serwisu w Stalowej Woli od dawna przyjeżdżało stąd mnóstwo klientów. Dlatego postanowiliśmy otworzyć w stolicy regionu drugą siedzibę. Mam nadzieję, że dzięki temu zdobędziemy nowych klientów, a nasza firma bardziej się rozwinie – mówi Stanisław Górski, prezes zarządu Autorudu.

Nowy Volkswagen New Beetle już w sprzedaży

Kompleks przy ul. Lubelskiej składa się z kilku części. To przede wszystkim duży, przeszklony salon samochodów osobowych. Auta użytkowe, zgodnie z najnowszą koncepcją Volkswagena stoją obok, pod zadaszoną wiatą.

W części serwisowej klienci będą mieli do dyspozycji m.in. stację kontroli pojazdów, profesjonalny zakład naprawy nadwozi oraz serwis z dwunastoma stanowiskami. Całość uzupełni dział sprzedaży samochodów używanych oraz nowoczesna hamownia, w której będzie można sprawdzić moc swojego auta.

Testujemy używane - czteroletni Volkswagen Passat Variant 2,0 FSI

W przyszłym roku na działce obok Autorud wybuduje drugi salon – marki Audi. - Będzie to pierwszy w Polsce „Audi Terminal”. Projektowanie właśnie dobiega końca, w tym miesiącu występujemy o pozwolenie na budowę – dodaje prezes Górski.

Tekst i zdjęcia: Bartosz Gubernat

Nowoczesny salon Volkswagena w Rzeszowie już otwarty
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowoczesny salon Volkswagena w Rzeszowie już otwarty

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości