Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Nowości Nissana

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Nissan Podczas targów motoryzacyjnych w stolicy Francji Nissan zaprezentuje pięć modeli samochodów.

Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu Nissan zaprezentuje pięć modeli samochodów. Cztery z nich to nowości, a jeden jest autem po restylizacji.

 

W stolicy Francji swoją premierę będą miały: Patrol po restylingu, Pathfinder, Murano, 350Z Roadster oraz Projekt X11.Fot. Nissan

 

Nissan Patrol poddany został licznym modyfikacjom, zarówno zewnętrznym jak i wewnętrznym. Otrzymał m.in. nowe progi i lusterka boczne. Zmieniono także tył samochodu. Ważną innowacją jest zwiększenie mocy silnika diesla o pojemności 3 l. Największe przeróbki dotyczą wnętrza auta. Podniesiono jakość materiałów służących do jego wykończenia oraz wzbogacono wyposażenie. Na rynku polskim odnowiony Patrol pojawi się pod koniec października.

 

Fot. Nissan

Pathfinder to nowy samochód terenowy Nissana. Pojazd ma trzy rzędy siedzeń i oferuje 64  konfiguracje ustawienia foteli. Auto dostępne będzie początkowo z jedną jednostką napędową - czterocylindrowym silnikiem wysokoprężnym 2,5 dCi z turbodoładowaniem o mocy ok. 170 KM.

Auto ma napęd na cztery koła. Istnieje przy tym możliwość wyboru  pomiędzy napędem jedynie na tylną oś, napędem na tylne koła z automatycznie załączającym się napędem przedniej osi lub stałym napędem 4x4.


Pathfinder w przedstawianej produkcyjnej wersji był wzorowany na samochodzie koncepcyjnym Dunehawk, który zaprezentowano podczas Frankfurt Motor Show 2003. W Polsce Pathfinder będzie dostępny najprawdopodobniej na początku przyszłego roku. 


Murano to europejska wersja pojazdu sprzedawanego w Ameryce Północnej. Samochód ten napędzany jest silnikiem 3,5 l V6 o mocy 250 KM. Jednostka znana z modelu 350Z współpracuje z bezstopniową przekładnią automatyczną oferującą możliwością ręcznego wyboru 6 przełożeń. Murano pojawi się w sprzedaży na początku roku 2005.Fot. Nissan


Nissan 350Z Roadster jest wyposażony w ten sam układ napędowy oraz silnik, co będący już w sprzedaży model 350Z Coupe – 3,5 V6, rozwijający moc 280 KM. W aucie zmodyfikowano system dolotowy powietrza oraz układ wydechowy. Samochód ten wejdzie do sprzedaży w Europie Zachodniej na wiosnę 2005.

 

Podczas salonu samochodowego zostanie pokazany także projekt nowego samochodu, z przeznaczeniem produkcyjnym. Dane auto o nazwie Projekt X11E  ujawnione zostaną dopiero przed pokazami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości