Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy Chevrolet Aveo sedan - premiera w Genewie

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Nowy Chevrolet Aveo sedan - premiera w Genewie Nowy Chevrolet Aveo sedan będzie najważniejszą premierą tej marki podczas tegorocznego salonu samochodowego w Genewie. Auto jest większe od poprzednika, pojemność bagażnika wynosi 502 litry.

Chevrolet Aveo sedan drugiej generacji przy długości 4 399 mm i szerokości 1 735 mm jest dłuższe i szersze od obecnego modelu. Przestrzeń bagażowa wynosi 502 litry. Zmodyfikowane podwozie Aveo gwarantuje lepsze prowadzenie – cechę częściowo wynikającą z zastosowania konstrukcji integralnej ramy nadwozia (BFI).

Oferta silników benzynowych obejmuje jednostkę napędową 1.2 l (70 KM i 86 KM), 1,4 litra (100 KM) oraz 1,6 litra (115 KM). Po raz pierwszy w historii Chevroleta Aveo w palecie pojawi się silnik Diesla o pojemności 1,3 litra (75 KM i 95 KM) z technologią Start/Stop. Sześciostopniowa, automatyczna skrzynia biegów dostępna będzie opcjonalnie w wersjach Aveo 1.4 i 1.6 na większości rynków; w zależności od silnika dostępne będą pięcio- lub sześciostopniowe manualne skrzynie biegów.

Nowy Chevrolet Aveo pojawi się w polskich salonach latem.

Nowy Chevrolet Aveo sedan - premiera w Genewie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy Chevrolet Aveo sedan - premiera w Genewie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości