Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Nowy egzamin na prawo jazdy. Nikt go nie chce

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Nowy egzamin na prawo jazdy. Nikt go nie chce Trudniejszy test miał obowiązywać już od połowy lutego. Ministerstwo jednak zdecydowało, że chce przesunąć ten termin. Bo nikt nie jest do niego przygotowany - ani kursanci, ani ośrodki egzaminacyjne.

Chcę jak najszybciej skończyć naukę jazdy, by zdążyć podejść do egzaminu na starych zasadach - mówi Angelika Halicka, kursantka z Białegostoku. Takich jak ona jest więcej. Do białostockich szkół nauki jazdy zgłasza się coraz więcej chętnych. - W porównaniu z jesienią w 2010 roku liczba naszych kursantów podwoiła się - przyznaje Andrzej Mruczek, instruktor z OSK Auto Sukces.

Więcej szczegółów nt. przesunięcia egzaminów: Nowe egzaminy na prawo jazdy dopiero od 2013 r. Minister potwierdza

Kolejki ustawiają się także w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku.- Od miesiąca dziennie egzaminujemy 250 osób - mówi Ryszard Stankiewicz, egzaminator nadzorujący w białostockim WORD.

Wszystko przez to, że kandydaci na kierowców boją się nowego egzaminu na prawo jazdy. Według nowych przepisów na zdających czeka 3 tysiące pytań. Sam test będzie się składał z 32 pytań, m.in. z bezpieczeństwa ruchu drogowego, z dwiema odpowiedziami do wyboru. Podczas egzaminu będą też wyświetlane klipy wideo z symulacjami zdarzeń drogowych.

Wszystko o nowych egzaminach na prawo jazdy

Zmiany miały obowiązywać już od 11 lutego. Jednak w czwartek ministerstwo transportu uznało, że chce termin przesunąć o rok. Minister Sławomir Nowak powiedział, że chodzi o to, by dać ośrodkom egzaminacyjnym czas na przygotowanie się do nowych przepisów. - To dobry pomysł. Nie byłoby takiego pośpiechu - uważa Ryszard Stankiewicz. Egzaminator przyznaje: - Nie jesteśmy jeszcze gotowi do przeprowadzenia egzaminów na nowych zasadach.

Dopiero pod koniec tego miesiąca w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białymstoku zostanie zainstalowany specjalny program obsługujący nowe testy.

- Dobrze byłoby gdybyśmy mieli więcej czasu na przygotowanie się do egzaminu. Nie tracilibyśmy nerwów - uważa Angelika Halicka.

To zależy teraz od posłów - bo do Sejmu wpłynął wniosek ministerstwa transportu. Z przesunięciem terminu nie powinno być jednak kłopotu.

Julita Januszkiewicz, Poranny.pl

Nowy egzamin na prawo jazdy. Nikt go nie chce
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy egzamin na prawo jazdy. Nikt go nie chce

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości