Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Nowy Fiat Punto

Data publikacji: Autor: (red), źródło: Mototarget.pl

Fiat Punto 2012, Fot: Fiat Na Salonie Samochodowym we Frankfurcie, oprócz nowej Pandy, Fiat zaprezentuje odświeżony model Punto.
W przypadku wersji 2012 uwagę zwraca odmieniony przód samochodu z Fiat Punto 2012, Fot: Fiat zupełnie nową osłoną chłodnicy. Z kolei tylną klapę nieznacznie zaokrąglono wokół miejsca na tablicę rejestracyjną i wyraźnie zaznaczono reflektory. Wewnątrz zastosowano nowe materiały, nowe wzory obicia foteli i oryginalne wstawki na desce rozdzielczej. Zmiany stylistyczne uzupełniają 15-calowe felgi aluminiowe oraz trzy nowe kolory nadwozia: Turkusowy, Czerwony Ruby i Szary Graphite.

CZYTAJ TAKŻE

Nowy Fiat Panda
Fiat na salonie samochodowym we FrankfurciePunto to także pierwszy model w swojej klasie, w którym zastosowano zaawansowane nowinki techniczne, jak na przykład system multimedialno-nawigacyjny Blue&Me. Jego nabywcy mogą korzystać z użytecznego oprogramowania eco:Drive Info, które pozwala na bieżąco analizować styl jazdy i wskazuje drogę do ograniczenia kosztów podróży poprzez zmniejszenie Fiat Punto 2012, Fot: Fiat zużycia paliwa.

Producent obiecuje, że wszystkie dostępne w gamie silniki będą oszczędne i przyjazne dla środowiska. Dowodem na to jest wprowadzenie jednostek zasilanych gazem LPG oraz wyposażanie wszystkich silników spełniających normę emisji spalin Euro 5 w system Start&Stop i graficznego asystenta zmiany biegów. W modelu Punto na rok 2012 zadebiutują dwa nowe silniki: TwinAir Turbo 85 KM i zmodyfikowany 1.3 MultiJet o takiej samej mocy.

W sprzedaży na rynkach europejskich samochód pojawi się już na początku przyszłego roku.

Fiat Punto 2012, Fot: Fiat Fiat Punto 2012, Fot: Fiat Fiat Punto 2012, Fot: Fiat

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Mecenas

  Mam wrażenie że to już takie trochę pudrowanie trupa i testowanie nowych rozwiązań w starym nadwoziu przed wprowadzeniem nowego modelu ;-) Swoją drogą jak szybko te auta się starzeją! Dopiero co Punciak był nowością a już w porównaniu np. z VW Polo czy Fordem Fiestą trąci muzeum ;-)

 • Radush

  I tu się nie zgodzę. Może Punto ma już swoje lata, ale konsekwentnie i z sukcesem jest przez Fiata odmładzane. Przedstawiony tutaj kształt nadwozia zdecydowanie odpowiada właściwością jezdnym Fiata Punto. Silniki LPG to też świetne rozwiązanie, które przyciągnie wiele osób które poszukują samochodu do oszczędnej jazdy.

 • gregor79

  Nic w tym nadzwyczajnego jeśli chodzi o odmładzanie modelu Fiata Punto. Podobne zabiegi robi się w przypadku Audi, Citroena czy Opla. Warto jednak zauważyć, że Punto zmienia się wraz z nowościami pojawiającymi się na rynku samochodowym. Jednak cenowo pozostaje nie do wyprzedzenia jako nowe auto.

 • gregor79

  Dodam nie do wyprzedzenia, czyli jako najtańsze na rynku samochodowym!

 • 4wheel (gość)

  Jakie pudrowanie trupa? Jeśli już to odmładzanie i dawanie nowego życia świetnie się sprawującemu autu. Nie zmienia się zwycięskiej drużyny więc nie ma też sensu zmiana tak świetnie się sprawdzającego modelu. Trzeba tylko unowocześniać, iść z trendami, podążać za rozwojem techniki i odnosić kolejne sukcesy jakie zapewniają nowe wersje Fiata Punto.

 • Radush

  Kolega ma zdecydowaną rację, tak świetnych modeli jak Punto się nie poprawia. Zdarza się u innych koncernów że świetne modele stają się beznadziejnymi tylko dlatego że koncern naciskał na ich modernizację której rynek nie przyjął zbyt dobrze. Jak widać u Fiata nie zmienia się samochodów na siłę jeśli tego nie potrzebują.

 • kamrat32 (gość)

  Piękny samochód. A ci najbardziej zainteresowani kupnem przebojowego Fiata Punto mogą liczyć na upust gotówkowy od ceny katalogowej sięgający nawet do 9000 zł za najbardziej popularne wersje tego modelu. Propozycja w tym przypadku jest naprawdę kusząca, bo nowym Grande Punto z salonu wyjedziemy już za 29 990 zł. To najnowsza promocja, warto się więc pospieszyć.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości