Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowy fotoradar przy drodze nad morze

Data publikacji: Autor: GITD

fot. GITD Na terenie powiatu białogardzkiego na drodze krajowej nr 6 w miejscowości Karlino, uruchomione zostało stacjonarne urządzenie rejestrujące prędkość chwilową pojazdów.

Jest to kolejne urządzenie, które stanowi element systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Fotoradar został wpięty do sieci Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. CANARD jest systemem teleinformatycznym, który zapewnił wysoki poziomu automatyzacji działań i procesów związanych z rejestrowaniem wykroczeń oraz egzekwowaniem odpowiedzialności za naruszenia w ruchu drogowym. Pod koniec 2015 r. w ramach systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym GITD zostały uruchomione rejestratory przejazdu na czerwonym świetle oraz pierwsze w Polsce urządzenia do odcinkowego pomiaru średniej prędkości.

Redakcja poleca:

Prawo jazdy. Za trzecie podejście do egzaminu zapłaci instruktor?
Najlepsze używane kabriolety za niewielkie pieniądze
Czy rodzinny van może mieć sportowe zacięcie?

Personel CANARD skupia się jednak nie tylko na kontroli prędkości. Brał również udział w wielu działaniach i imprezach promujących bezpieczny styl jazdy. Nikt nie ma bowiem wątpliwości, że edukacja od najmłodszych lat jest jednym z kluczowych elementów budowy świadomości uczestników ruchu drogowego.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i wzmożonym ruchem na drogach o konieczności ostrożnej i bezpiecznej jazdy, w szczególności zaś do przestrzegania limitów prędkości, przypomina także ITD. Niestety prędkość pozostaje główną przyczyną wypadków na polskich drogach, które wciąż należą do najbardziej niebezpiecznych w Unii Europejskiej.

Zobacz też: za trzeci egzamin zapłacą szkoły jazdy?

Źródło: TVN Turbo / x-news

Polecamy: Co ma do zaoferowania Volkswagen up!?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Tomek (gość)

  Tam fotoradar stał już dawno. Potem na krótko zniknął. A teraz jest ponownie. To żadna nowość, raczej reaktywacja.

 • ger , śląskie. (gość)

  Nie zgadzam się że to prędkość jest przyczyną wypadków.Przyczyną jest na 100%,nie umiejętność prowadzenia pojazdu i brak należytej praktyki wyniesionej z WORD-u.Przerobiłem 2 mln.km bez wypadku i wielokrotnie płaciłem za przekrocznie prędkości ,bo tak nakazał ustawodawca.Bardzo często dostaję mandaty od GITD z radaru , za przekroczenie o 10 km.na h.Myślę że nie chodzi tu o bezpieczeństwo lecz o nabicie ,kasy by móc budować zamki ze szkła,hej!

 • ger , śląskie. (gość)

  Człowiekowi ze Śląska odechciewa się jechać nad Polskie morze,bo napłaci tyle mandatów żeby mógł opłacić następne wczasy.Szkoda nerwów,lepiej lecieć samolotem do Grecji.Pogoda pewna, no i taniej.

 • zenek (gość)

  Ja uważam, że trzeci egzamin powinien być gratis.

 • Grażyna (gość)

  Myślę że teraz dopiero wyjadą na drogę nieudacznicy,proponuje dac kazdemu kto chce prawko na jedno wyjdzie.Szkoly nie będą chcialy ponosic kosztów.To już kolejny absurd.Skomplikowane glupie testy i kompletny brak umiejętności na drodze.

 • stiw (gość)

  fotoradary pownny byc nacalej dlugosci kazdej drogi przed radarem50 na godz po 150 na godzjade na 70dziesiatce troche ponad 70siat a na luku gdzie jest ciagla linia bmw audi wv daja az sie kozy po miescie robia sobie wyscigi w baly dzien takich idiotow nie wytepi a jezeli chodzi o prawko znam takiego 30razyzdaje z teori i klapa

 • Ringo (gość)

  LEPRZE BY BYLY INTESYWNE PATROLE POLICJI,TAK JAK JADAC Z NAD MORZA WIDZIALEM PRZED CHODZIERZA!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • Piter (gość)

  fotoradar jest nielegalny , w polsce nie istneje cos takiego jak doreczenie mandatu poczta , do tego nie ma ustawy nakazujacej wskazanie kierujacego pojazdem , ja po roku nie dostalem od tych zlodzeij zadnej odpowiedzi na moje pismo , a dostalem niby mandat do zaplacenia , wystarczy poszukac w internecie aktow prawnych

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości