Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowy fotoradar Straży Miejskiej na ulicach Szczecinka

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowy fotoradar Straży Miejskiej na ulicach Szczecinka Od poniedziałku na ulicach Szczecinka pracuje drugi fotoradar Straży Miejskiej.

Do niedawna szczecineccy strażnicy mieli jeden fotoradar, który ostatnio praktycznie cały czas zamontowany jest w słupie przy krajowej "11” na ulicy Pilskiej.

Kierowcy dość szybko się nauczyli, że mogą wtedy dać upust ułańskiej fantazji, bo drugiego radaru przecież raczej nigdzie indziej nie spotkają. Nowy nabytek będzie najczęściej ustawiany w innych miejscach – m.in. przy ulicach Sikorskiego, Kościuszki, Trzesieckiej, czy Szczecińskiej, gdzie w poniedziałek zadebiutował.

Nowe urządzenie firmy Zurad kosztowało ratusz 120 tys. zł, ale zakup powinien się szybko zwrócić. W roku 2012 radni zaplanowali, że wpływy z mandatów nakładanych przez strażników – w większości właśnie za zbyt szybką jazdę – wyniosą milion złotych.

W tym roku będzie znaczniej gorzej (ponad 700 tys. zł), ale przez pół roku radar nie pracował, bo brakowało przepisów wykonawczych do ustawy fotoradarowej.

Nowy fotoradar Straży Miejskiej na ulicach Szczecinka
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy fotoradar Straży Miejskiej na ulicach Szczecinka

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości