Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy kompakt Skody na salonie we Frankfurcie

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Nowy kompakt Skody na salonie we Frankfurcie MissionL zawierać ma elementy, które pojawią się w przyszłej, szóstej już linii modelowej marki. W ten sposób Skoda rozpoczyna swoją dalszą ekspansję.

Na tegorocznym 64. Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie, który ma trwać od 15 do 25 września, odbędzie się światowa premiera koncepcyjnego pojazdu Skody, nazwanego MissionL.

Nowy, pięciodrzwiowy samochód pojawi się na rynku europejskim, rosyjskim i na rynkach azjatyckich. Ten kompaktowy liftback w każdym regionie będzie się nieznacznie różnił, dopasowując się do wymagań i specyfiki poszczególnych rynków.
 
Ten zabieg ma zbliżyć Czechów do realizacji zakładanego celu, zawartego w strategii wzrostu do 2018 roku, zakładającej poziom sprzedaży w okolicach 1,5 miliona sztuk.

MissionL ma odsłonić stylistykę nowej linii czeskiej marki, która ma stać się symbolem nowej ofensywy, jaką rozpoczyna ten producent.

Poza intensywnymi działaniami na rynkach azjatyckich, marka w dalszym ciągu planuje skupić się na Europie i rodzimych Czechach. Poza Fabią i Octavią, główna fabryka Skody w Mladá Boleslav będzie produkować też trzeci model.

Marka już teraz zwiększa wydajność swych linii produkcyjnych. Pod koniec roku 2012, Skoda rozpocznie również produkcję automatycznej, dwusprzęgłowej przekładni DQ200 w swojej fabryce w Vrchlabí.

Fot. Skoda

Nowy kompakt Skody na salonie we Frankfurcie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy kompakt Skody na salonie we Frankfurcie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości