Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38351 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Porady / Warto wiedzieć

Nowy kompakt za 773 zł miesięcznie, czyli samochód jak w abonamencie

Data publikacji: Autor: Materiał promocyjny

Fot. Skoda Wielu nabywców rozpatrując kupno pojazdu na jak najlepszych warunkach korzysta m.in. z dostępnych programów finansowania. Na rynku stale pojawiają się nowe, atrakcyjne oferty.

Fot. SkodaPo wyborze konkretnego modelu warto dokładnie rozważyć oferowane możliwości finansowania, aby nie tracić pieniędzy. Nie od dziś wiadomo, że auto można kupić, wziąć na kredyt, leasingować, czy wypożyczyć. Na tym jednak nie koniec możliwości, gdyż pojazd można także wziąć tak jak w abonamencie. Jak to działa w praktyce? Klient w takim przypadku płaci przez określony czas miesięczne raty, a potem wymienia samochód na nowy bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Taką ofertę zaproponowała klientom Skoda. Klient może wpłacić jedną piątą wartości auta, a następnie przez cztery lata uiszczać miesięczne raty kredytu w wysokości 1% wartości samochodu. Nabywca korzystający z leasingu może natomiast wpłacić 10% wartości auta, a następnie przez trzy lata uiszczać miesięczne raty leasingu netto w wysokości 1% wartości samochodu brutto. W obydwu przypadkach limit przebiegu wymarzonej Skoda wynosi 20 tys. km rocznie, a na zakończenie umowy klient może samochód zwrócić dealerowi i – na przykład – wziąć na podobnych zasadach kolejny, nowy model lub wykupić dotychczas użytkowane auto.

Fot. SkodaPrzykładowo, przy kredycie dla modelu Octavia o wartości 77.250 zł z benzynowym silnikiem 1.4 TSI i manualną skrzynią biegów oraz wersją wyposażenia Ambition, wpłata własna wyniesie niecałe 15,5 tys. zł, natomiast miesięczna rata 773 zł, przy 48-miesięcznym okresie kredytowania i rocznym limicie przebiegu 20 tys. km.

Należy podkreślić, że system abonamentowy pozwala angażować w użytkowanie auta niewielkie środki finansowe lub wyjechać z salonu nowym samochodem bez jakiegokolwiek wkładu własnego. Ma to zasadnicze znaczenie, jeśli nie chcemy wydawać swoich oszczędności lub planujemy przeznaczyć pieniądze na inne cele. Można przypuszczać, że coraz szybsze tempo życia i minimalizowanie długofalowych zobowiązań będą wpływały na wzrost popularności abonamentu na auto w stosunku do tradycyjnego zakupu. Wśród argumentów, które decydują o wyborze właśnie tego wariantu wskazać można m.in. wygodę, cenę oraz perspektywę krótkiej umowy.

Fot. SkodaWarto dodać, że czeska marka, obok oferty abonamentowej dostępnej w ramach jej sztandarowych produktów Skoda  Kredyt Niskich Rat i Skoda Leasing Niskich Rat, oferuje również inne rozwiązania finansowe, zarówno kredytowe, jak i leasingowe. Oznacza to, że z dogodnej metody finansowania mogą skorzystać klienci indywidualni i przedsiębiorcy. W przypadku kredytu okres finansowania może wynosić od 12 do 84 miesięcy, natomiast przy leasingu – od 24 do 60 miesięcy. Przy wybraniu kredytu wkład własny może wynieść od 0% w górę, a przy leasingu od 0% do 45%.

Jak widać, na rynku nie brakuje nowoczesnych metod finansowania zakupu nowych aut. Sprawiają one, że samochody są w Polsce coraz bardziej dostępne i mogą sobie na nie pozwolić również osoby, które do tej pory tylko marzyły o nowych czterech kółkach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Skoda zdjęcia

Skoda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Skoda Cena