Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Nowy lancer Kuliga

Data publikacji: Autor: mr

 Rajdowi wicemistrzowie Europy Janusz Kulig i Jarosław Baran wystartują w dwóch kolejnych rundach mistrzostw świata w klasie Production Cars mitsubishi lancerem evo VII ze stajni Top Run Racing.

Włoska firma uznawana jest za jedną z najlepszych na świecie w przygotowywaniu samochodów rajdowych grupy N.

Zbudowanym i obsługiwanym przez Top Run Racing lancerem Polacy pojadą w Nowej Zelandii (9-13 kwietnia) oraz Argentynie (7-11 maja). Evo VII dla Kuliga i Barana to zupełnie nowy egzemplarz, posiadający specyfikację 2003 roku. Włoska stajnia korzysta z opon firmy Pirelli. Top Run Racing od lat z powodzeniem bierze udział w rajdowych MŚ. Zawodnicy prowadzący samochody budowane i obsługiwane przez tą firmę zdobywali tytuły mistrzów świata grupy N w latach 1998, 1999, 2000 oraz 2001. Za kierownicą przygotowywanych przez tę stajnię pojazdów zasiadali między innymi Manfred Stohl, Marco Ligato czy Gustavo Treles.

W Nowej Zelandii i Argentynie Kulig z Baranem reprezentować będą barwy Top Run Racing w najlepszym towarzystwie. Bowiem za kierownicą drugiego Lancera Evo VII włoskiego teamu zasiądzie jeden z największych faworytów tegorocznych mistrzostw Świata Production Cars – Marco Ligato. Wcześniej, bo w połowie kwietnia, krakowska para planuje udział w Rajdzie Meksyku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości