Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Nowy Lancer WRC

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Mitsubishi Mitsubishi Motors oficjalnie potwierdziło udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata WRC 2005.

 Fot. Mitsubishi

Zespół składać się będzie z dwóch samochodów w specyfikacji World Rally Car - Mitsubishi Lancer WRC05, które wezmą udział we wszystkich 16 eliminacjach mistrzostw. W sezonie 2005 barwy Mitsubishi reprezentować będą: Fin Harri Rovanperä, Francuz Gilles Panizzi oraz Włoch „Gigi” Galli.

 

Rovanperä wystartuje we wszystkich 16. eliminacjach mistrzostw. Panizzi prowadził będzie Lancera podczas wyścigów z nawierzchnią asfaltową. „Gigi” Galli będzie dzielił fotel kierowcy drugiego Lancera WRC05 z Panizzim, ale nie Fot. Mitsubishi jest wykluczone, że w niektórych rundach europejskich Mitsubishi podejmie decyzję o zgłoszeniu trzeciego samochodu.

 

Lancer WRC05 wyposażony jest w 2-litrowy silnik o mocy 300 KM, który napędza 4 koła. Prędkość maksymalna auta w zależności od przełożeń wynosi od 190 do 220 km/h.

 

W związku ze zmianą przepisów dotyczących samochodów WRC w Lancerze zwiększono szerokości nadwozia o 30 mm, z 1770 do 1800 mm. Przekonstruowano przedni i tylny spoiler, tylny pas oraz zderzaki. Zastosowano dłuższe wahacze, stabilizatory oraz półosie, zmianom poddano amortyzatory i sprężyny. Przeprowadzono również modyfikacje osprzętu silnika, m.in. systemu turbodoładowania.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości