Wszystko
o samochodach

Motocykle / Motocykle

Nowy motocykl sportowy Hondy?

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Nowy motocykl sportowy Hondy? Honda jest w trakcie przygotowywania nowego motocykla sportowego, który ma zostać ujawniony w przyszłym roku.

Wieść o budowie nowego motocykla przez Hondę przestała być zwykłą plotką, gdyż na ten temat wypowiadał się sam szef zespołu Castrol Honda w kategorii World Superbike.

Póki co nie wiadomo zbyt wiele o motocyklu poza tym, że mógłby nazywać się RVF1000R RC60 i jest tworzony na podstawie modelu CBR1000RR Fireblade.

Jeżeli motocykl zostanie już zbudowany, nie trafi on od razu do produkcji. Najpierw jednoślad będzie testowany i udoskonalany w trakcie przyszłego sezonu World Superbike.

Wydaje się, że plany koncernu zostaną zrealizowane. Można to wywnioskować z wypowiedzi Rolanda Ten Kate, szefa teamu Castrol Honda WSBK:

„Będziemy mieli nową maszynę od Hondy, zmodernizowaną wersję Fireblade na 2012 rok. Nie mogę ujawnić zbyt wiele, ponieważ Honda nie pokazała jeszcze motocykla. FIM zdecydował również, że możemy wprowadzić elektroniczne sterowanie przepustnicą w nowym sezonie. Mamy już to rozwiązanie, ale nie jest jeszcze stosowane w obecnych motocyklach. Prawdopodobnie w nowym będzie już inaczej.”

Fot. Honda

Nowy motocykl sportowy Hondy?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy motocykl sportowy Hondy?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości