Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy odcinek autostrady

Data publikacji: Autor: (mp)

 171 mln euro kosztował będzie odcinek autostrady A2 od węzła Modła pod Koninem do Dąbia. Przetarg na budowę 45 km drogi wygrała firma Strabag AG z Austrii.


Początkowo planowano rozpisanie przetargu na wykonanie całego fragmentu autostrady. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zdecydowała jednak o podzieleniu go na dwie części. W przetargu na budowę odcinka A2 od węzła Modła pod Koninem do Koła, którego długość wynosi 27,5 km, wzięły udział trzy firmy. O prawo do przygotowania fragmentu autostrady z Koła do Dąbia, o długości 18,1 km ubiegało się pięć przedsiębiortsw.
 

Ostatecznie w obu przetargach zwyciężyła austriacka firma Strabag. Przy współpracy z portugalskim przedsiębiorstwem Mota oraz firmą Kirchner za 3,75 mln euro za kilometr wybuduje ona fragment A2.

Termin rozpoczęcia prac nie został jeszcze określony. Przewiduje się, że budowa ruszy na początku sierpnia. Odcinek autostrady od węzła Modła pod Koninem do Dąbia ma zostać oddany do użytku w ciągu 15 miesięcy. Wymaga on przygotowania nie tylko samej nawierzchni drogi, ale także wybudowania 46 obiektów mostowych.

 

Pieniądze na Inwestycję pochodzić będą z  Funduszu Spójności, pożyczki Europejskiego Banku Inwestycyjnego oraz z budżetu państwa.


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości