Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy Opel Combo pojawi się na europejskim rynku w 2012 roku

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Nowy Opel Combo pojawi się na europejskim rynku w 2012 roku W lutym 2012 roku w całej Europie rozpocznie się sprzedaż najnowszej generacji Opla Combo. Co ciekawe oparto ją o konstrukcję Fiata Doblo.

Opel oferuje linię modeli Combo od 1985 roku, a współczesna generacja jest na rynku już od 2001 roku.

Nowy Opel Combo pojawi się na Starym Kontynencie, w tym i w Polsce, w lutym 2012 roku.

Koncern przy budowie swojego małego auta dostawczego korzystał z pomocy swojego partnera – spółki Fiat i modelu Doblo, który został uznany za „Międzynarodowy Van Roku 2011”.

Opel Combo, który pojawi się na naszych ulicach za kilka miesięcy będzie oferował wiele odmian, jak np. wersję osobową i furgon i dodatkowo dwu-, pięcio- lub siedmioosobową konfigurację wnętrza auta.

Poza tym furgon Opla będzie można zapówić w dwóch rozstawach osi i dwóch wysokościach dachu.

Do napędu posłużyć mają jednostki wysokoprężne, benzynowe oraz zasilane sprężonym gazem ziemny (CNG).

Wachlarz diesli obejmuje silniki 1.3 CDTI i 1.6 CDTI, z których każdy ma moc 66 kW/90 KM, a także odmianę silnika 1.6 CDTI o mocy 77 kW/105 KM i silnik 2.0 CDTI o najwyższej klasy osiągach i mocy 99 kW/135 KM.

Silnik benzynowy o pojemności 1,4 l ma moc 70 kW/95 KM, a silnik w wersji CNG napędzany tanim i przyjaznym dla środowiska gazem ziemnym ma moc 88 kW/120 KM.

Silnik benzynowy i silnik 1.3 CDTI jest wyposażony w pięciostopniową manualną skrzynię biegów, a silnik CNG i silniki CDTI o większej mocy są wyposażone w sześciostopniową manualną skrzynię biegów.

Silnik 66 kW/90 1.6 CDTI jest również oferowany ze zautomatyzowaną pięciostopniową skrzynią biegów Opla ‘Easytronic’.

Z wyjątkiem silników w wersji CNG i Easytronic, wszystkie napędy są dostępne na życzenie z funkcją Start/Stop dla jeszcze mniejszego zużycia paliwa i poziomu emisji CO2.

Dzięki przestrzeni ładunkowej o pojemności 3 800 l w przypadku małego rozstawu osi (ze złożonymi fotelami) i 4 600 l w przypadku większego rozstawu osi, Opel Combo oferuje największą ładowność w obu klasach.

Niska krawędź załadunku wynosząca 54,4 cm i możliwa ładowność sięgająca jednej tony stanowią najlepsze wartości w tej klasie. Szerokość otwarcia drzwi przesuwnych to także najwyższej klasy wartość w segmencie.

Wersja z krótszym rozstawem osi oferuje także pokład ładunkowy o największej długości, wysokości i szerokości pomiędzy wnękami na koła.

Fot. Opel

Nowy Opel Combo pojawi się na europejskim rynku w 2012 roku
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy Opel Combo pojawi się na europejskim rynku w 2012 roku

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości