Nowy Opel Combo w salonach od 2012 roku

(pp)
Opel Combo pojawił się na rynku w 1994 roku, jako typowo dostawczy pojazd stworzony na bazie modelu Corsa. Najnowsze Combo zaprojektowano także z myślą o klientach, którzy potrzebują samochodu rodzinnego. Czy nowy model ma szansę zerwać z wizerunkiem prostego auta dostawczego?

Opel Combo pojawił się na rynku w 1994 roku, jako typowo dostawczy pojazd stworzony na bazie modelu Corsa. Najnowsze Combo zaprojektowano także z myślą o klientach, którzy potrzebują samochodu rodzinnego. Czy nowy model ma szansę zerwać z wizerunkiem prostego auta dostawczego?

Fot. Opel
Fot. Opel

Stylistyka poprzednich generacji modelu Combo podyktowana była przede wszystkim względami praktycznymi. Wykorzystywały one podzespoły Corsy, co było szczególnie widoczne w przedniej części nadwozia. Najnowsze Combo nie bazuje już na miejskim Oplu, lecz Fiacie Doblo. Oba pojazdy różnią się jedynie wzorem przedniego zderzaka oraz atrapą chłodnicy.

**CZYTAJ TAKŻE


Volkswagen Caddy Life kontra Opel Combo Tour
Opel Ampera

**

Ale powiązania z włoskim koncernem znajdziemy także pod maską. Opel oferuje w nowym Combo m.in. silnik 1.3 CDTI o mocy 90 KM, który opracowano wspólnie z Fiatem. Ponadto, w ofercie niemieckiego producenta znalazły się także Diesle o pojemnościach 1.6 (90 lub 105 KM) oraz 2 litrów (135 KM). Dla zwolenników ekologii Opel proponuje jednostkę 1.4 o mocy 120 KM, która może być zasilana gazem CNG. Poza najmniejszym silnikiem 1.3, jednostki stosowane w Combo współpracują z 6-biegowymi przekładniami manualnymi. Model z silnikiem 1.6 CDTI może dodatkowo być wyposażony w zautomatyzowaną skrzynię Easytronic.

Wersja furgon obecnie oferuje do wyboru dwa rozstawy osi - 2 755 mm lub 3 105 mm, co daje całkowitą długość pojazdu wynoszącą odpowiednio 4,39 i 4,74m, a także dwie wysokości dachu, 1,85m lub 2,10m. Nowy Opel Combo jest również dostępny jako van wyposażony w pięć lub siedem miejsc siedzących.

W celu ułatwienia dostępu do przestrzeni ładunkowej, dostawczy Opel może być zamawiany z pojedynczymi lub podwójnymi drzwiami przesuwnymi. Wersja samochodu osobowego jest wyposażona zarówno w drzwi przesuwne stanowiące standardowe wyposażenie pojazdu, jak i otwieraną do góry klapę tylną. Dostępne są również asymetryczne drzwi dwuskrzydłowe. W niektórych konfiguracjach furgonu w tylnej części dachu można zainstalować luk służący na przykład do transportowania drabin.

Nowe Combo zaskakuje dużymi możliwościami załadunku. Dzięki przestrzeni bagażowej o pojemności 3800 litrów w przypadku małego rozstawu osi (ze złożonymi fotelami) i 4600 w przypadku większego rozstawu osi, Opel oferuje największą ładowność w obu klasach. Niska krawędź załadunku wynosząca 54,4 cm i możliwa ładowność sięgająca jednej tony stanowią najlepsze wartości w tej klasie. Wersja z krótszym rozstawem osi oferuje także pokład ładunkowy o największej długości, wysokości i szerokości pomiędzy wnękami na koła.

Fot. Opel
Fot. Opel

Podstawowe wyposażenie Combo obejmuje m.in. centralny zamek, układ kierowniczy ze wspomaganiem, regulowaną kolumnę kierownicy z opcją dopasowania długości i wysokości, okna elektryczne i regulowany fotel kierowcy w 4 kierunkach (dostępny również na życzenie z opcją dopasowania wysokości), a także poduszkę powietrzną kierowcy, system ABS i zestaw do naprawy opon.

Osobowe Combo będzie w Polsce dostępne w wersjach: Essentia, Enjoy lub Cosmo. Opcje wyposażenia obejmują np. zdalne sterowanie zamka centralnego, tylne okna elektryczne i przednie poduszki powietrzne. Bez względu na wybrany styl nadwozia lub wyposażenie.

Sprzedaż nowego Opla Combo rozpocznie się w Europie w lutym 2012 roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na motofakty.pl Motofakty