Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowy parking w Szczecinku nie dla aut

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Nowy parking w Szczecinku nie dla aut Na części parkingu na szczecineckim osiedlu Zachód, zrobionym przy okazji remontu ulicy Polnej, zamiast samochodów stoją... autobusy miejskie. Mieszkańcy są zdumieni.autor: Rajmund Wełnic / www.gk24.pl

Remont ulicy Polnej w Szczecinku zwieńczyło zbudowanie zatok parkingowych przy osiedlu Zachód. Drogę w kierunku ulicy Karlińskiej poprowadzono tu nieco inaczej niż do tej pory, dzięki czemu udało się wygospodarować dodatkowe miejsca na postoje dla aut osobowych. A jak są one potrzebne w największej sypialni Szczecinka, nie trzeba nikogo przekonywać. Radość mieszkańców Zachodu nie trwała długo.

– Cieszyliśmy się na widok remontu drogi oraz powstających tam parkingów – mówi jeden z naszych Czytelników. – W końcu miał skończyć się tłok na owych parkingach. Autobusy miały mieć zrobioną pętlę autobusową i miały się skończyć hałasy od warczących silników pod oknami mieszkań.

Tymczasem zaraz po zakończeniu remontu przed jedną z zatoczek pojawił się znak zakazu ruchu z tabliczką, że nie dotyczy on autobusów Komunikacji Miejskiej i służb komunalnych! Tym samym wyłączono z użytkowania około 20 miejsc postojowych.

Z naszych rozmów z kierowcami KM wynika, że parking dla autobusów wyłączono po ich interwencji. – Na pętli często stoi po kilka autobusów, które może i by się zmieściły przy drodze dojazdowej, ale tam niekiedy też stoją auta osobowe – mówi jeden z kierowców.

– A nie możemy ludzi wysadzać wprost na trawę, bo nasi przełożeni na to nie pozwalają. O wyjaśnienia poprosiliśmy wiceburmistrza Szczecinka Daniela Raka. Obiecał, że wkrótce ratusz wygospodaruje w pobliżu dwa dodatkowe miejsca przy pętli, gdzie będą mogły stanąć autobusy czekające na odjazd.

– Rozpoznamy także sprawę własności terenu w pobliżu pętli, czy kosztem skrawka zieleni można byłoby zrobić chodnik, na który mogą wysiadać pasażerowie – mówi. – Na pewno nie jest naszą intencją zabieranie parkingu dla mieszkańców.

Nowy parking w Szczecinku nie dla aut
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy parking w Szczecinku nie dla aut

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości