Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Nowy powiew Passata

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. VW Czołowy model koncernu Volkswagena - Passat, doczekał się nowej generacji. Auto dostępne będzie w Polsce od kwietnia 2005 r.

Volkswagen Passat zadebiutował na rynku w 1973 r. Od tamtej pory sprzedano ponad 13 milionów egzemplarzy auta. Teraz producent przedstawił nową generację samochodu, który będzie dostępny w Polsce w kwietniu 2005 r. 

 

Czołowy model koncernu, Passat, doczekał się nowej generacji. Zmieniono wygląd zewnętrzny i wystrój wnętrza i co najważniejsze – opracowano nową płytę podłogową.

 Fot. VW

Zmieniono także konstrukcję układu zawieszenia. Z przodu zastosowano kolumny McPhersona, a z tyłu zawieszenie wielowahaczowe, w miejsce nienowoczesnej belki skrętnej. Wygląda więc na to, że Volkswagen w swoich produktach konsekwentnie wprowadza nowoczesne, wielowahaczowe Fot. VW zawieszenie tylnej osi.

Nowy Passat jest dłuższy, szerszy i wyższy od poprzednika, ma też większy rozstaw osi. O 90 litrów wzrosła pojemność przestrzeni bagażowej, która wynosi obecnie 565 litrów.  

 

Do napędu nowego Passata przewidziano siedem jednostek napędowych. Sześć z nich ma bezpośredni wtrysk paliwa.  Silniki benzynowe, poza najmniejszym o mocy 102 KM, są Fot. VW nowością w ofercie Passata. Czterocylindrowe jednostki FSI z  bezpośrednim wtryskiem benzyny rozwijają moc 115, 150 i 200 KM. W przyszłości ofertę jednostek napędowych uzupełni silnik o pojemności 3,2 l V6-FSI o mocy 250 KM. Gama Fot. VW silników wysokoprężnych obejmuje jednostki o mocy 105, 140 i 170 KM. Najmocniejszy z nich, podobnie jak jednostka o mocy 140 KM, ma wysokociśnieniowy układ wtryskowy z piezoelektrycznymi pompowtryskiwaczami.

 

Producent przewiduje wprowadzenie wersji z napędem na wszystkie koła.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości