Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy prezes Toyota Motor Poland

Data publikacji: Autor: Sławomir Draguła

Nowy prezes Toyota Motor Poland Od 1 lipca polskim oddziałem Toyoty będzie zarządzał Tsutomu Otsubo.

Tsutomu Otsubo, obejmujący kierownictwo nad polskim oddziałem Toyoty, utrzymuje jednocześnie swoje obowiązki prezydenta Toyota Motor Czechy. Od 1 lipca będzie odpowiadał więc za rynek polski, czeski oraz słowacki.

Z uwagi na wielkość rynków i sprzedaży Toyoty w tych krajach, rynek polski stanie się priorytetowym obszarem działalności nowego prezydenta. Pierwszym testem dla nowego prezesa będzie wprowadzenie do Polski nowej Toyoty Yaris. Premiera tego miejskiego samochodu najprawdopodobniej jesienią podczas salonu we Frankfurcie nad Menem.

Tsutomu Otsubo urodził się w 1958 roku. Do Toyoty dołączył w 1981 roku, obejmując stanowisko kierownicze w Toyota Motor Sales. Dwa lata później po raz pierwszy zajął się rynkiem europejskim, pracując w Europe Division w Tokio.


Testujemy: Toyota Auris HSD - cyborg na kołach

W 1992 roku przyjął funkcję planowania sprzedaży na rynku japońskim (Toyota City). W latach 1997-2002 pracował w strukturach Toyota Motor Europe w działach odpowiedzialnych za sprzedaż samochodów. Od 2002 do 2007 prowadził zespoły marketingu i sieci sprzedaży w Japonii (Nagoya).

W 2007 roku objął stanowisko prezydenta Toyota Motor Czechy, odpowiadając za rynek czeski i słowacki.  Pod kierownictwem Tsutomu Otsubo po raz pierwszy w historii w 2008 i 2009 roku Toyota Motor Czechy przekroczyły próg 10 000 sprzedanych samochodów.

Testujemy - Toyota Verso S, czyli powrót do korzeni

W 2009 roku Toyota Motor Czechy była jedynym przedstawicielstwem Toyoty w Europie, które uzyskało rekordowy wynik sprzedaży.

Natomiast Tetsuya Takenaka, który zarządzał Toyotą Motor Poland od stycznia 2009 roku, pozostaje w szeregach koncernu. Po zakończeniu swojej misji w Polsce dołączy do zarządu firmy Don Valley North Automotive Group, jednej z największych sieci dealerów w Kanadzie.

Nowy prezes Toyota Motor Poland
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nowy prezes Toyota Motor Poland

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości