Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38790 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Nowy Range Rover Sport

Data publikacji: Autor: (ps/carscoops.com)

Range Rover Sport 2013, Fot: Land Rover Jedną z najważniejszych premier tegorocznego New York Auto Show było zaprezentowanie drugiej generacji Range Rovera Sport. Nowa konstrukcja posiada, w stosunku do swojego protoplasty, bardziej zwartą sylwetkę, charakteryzuje się lepszymi osiągami i trafi do sprzedaży na całym świecie pod koniec tego lata.

Przy produkcji tegorocznego modelu zrezygnowano z użycia stalowej konstrukcji nadwozia na rzecz aluminium, co pozwoliło na Range Rover Sport 2013, Fot: Land Roverobniżenie wagi samochodu o 420 kg. Ponadto Range Rover jest o 62 mm dłuższy od swojego poprzednika oraz posiada szerszy rozstaw osi, zapewniając więcej miejsca we wnętrzu, zwłaszcza dla pasażerów z tyłu, co pozwala również na korzystanie z 7. miejsc siedzących.

W tym modelu zastosowano niezależne, aluminiowe zawieszenie z podwójnymi wahaczami z przodu i wielowachaczowy układ z tyłu. Ponadto możliwa jest regulacja zawieszenia w dużym zakresie w zależności od trybu jazdy i zapotrzebowania. Auto otrzyma również nowe elektryczne wspomaganie kierownicy i dwie opcje napędu na cztery koła, charakteryzujące się m. in. równym rozkładem napędu na obie osie i całkowitą blokadą mechanizmu różnicowego.

W zależności od regionu dostępne będą różne wersje silnikowe. W Ameryce Północnej będzie to 335-konna, 3-litrowa jednostka V6, oraz 503-konna, 5-litrowa widlasta 8. Obie wersje będą turbodoładowane. W Europie będzie można wybierać spośród 503-konnej, 5-litrowej V8 i 288-konnego, 3-litrowego diesla. W 2014 roku oferta silników wysokoprężnych rozszerzy się o Range Rover Sport 2013, Fot: Land Rover255-konne, 3-litrowe TDV6 i 334-konne 4, 4-litrowe SDV8. Land Rover zapowiedział również wprowadzenie w tym samym roku nowej hybrydowej jednostki. Wszystkie silniki są sprzężone z sterowaną elektronicznie 8-biegową automatyczną skrzynią.

Jako dodatkowe funkcje do wyboru będzie m. in. kolorowy wyświetlacz, czuwający nad bezpieczeństwem podróżujących cyfrowy system kamer oraz system pokazujący głębokość zanurzenia samochodu, podczas jazdy po wodzie.

Ceny nowego Range Rovera na rynku amerykańskim będą się wahać od 63 495 dolarów za Range Rovera Sport SE do 93 295 dolarów za 5-litrowe V8.

Range Rover Sport 2013, Fot: Land Rover

Range Rover Sport 2013, Fot: Land Rover

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • szeryf (gość)

    Na camprest pojawiła sie jedna z pierwszych relacji z targów Motor Show w Poznaniu ..... Edytowany przez moderatora 2013-04-05 06:23

  • iwka (gość)

    takim autem bym poszalała :D znalazłam fajny wywiad na temat jeżdżenia dla samej przyjemności:.... Edytowany przez moderatora 2013-04-05 06:23

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Land Rover Range Rover Sport dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Land Rover Range Rover Sport Cena