Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nowy Sącz: tir rozbił się o wiadukt

Data publikacji: Autor: Stanisław Śmierciak

Fot. Stanisław Śmierciak Należący do ukraińskiego przewoźnika wielki ciągnik siodłowy Mercedesa z potężną naczepą rozbił się w środę rano o wiadukt na styku ulic Węgierskiej i św. Kunegundy w Nowym Sączu. Wskutek wypadku jedna z głównych tras wylotowych z centrum miasta w kierunku Starego Sącza została na długo zablokowana.
Fot. Stanisław Śmierciak Pechowy wiadukt jest bardzo często taranowany przez zbyt wysokie samochody ciężarowe. Aby zapobiegać takim sytuacjom, ustawiono od strony centrum miasta specjalny wysięgnik nad jezdnią. Zwisają z niego na łańcuchach blaszane płyty. Odgłos uderzenia o naczepę ostrzega kierowców, że pojazd nie przeciśnie się pod wiaduktem. Wczoraj blachy jednak nie zwisały.

CZYTAJ TAKŻE

Tir zablokował skrzyżowanie w Łodzi

Tir wjechał w świetlicę


Nocna wichura rozkołysała je i okręciła łańcuchy wokół wysięgnika, pod którym przejechał ukraiński kierowca. Naczepa z ciężkim ładunkiem została zniszczona. Strażacy wydobyli wrak pojazdu spod wiaduktu i odholowali na pobliską,mało ruchliwą, ul. Tatrzańską. Tam zabezpieczono auto do czasu przeładowania towaru na inny pojazd.

Źródło: Gazeta Krakowska

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości