Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy samochód. Europejczycy kupują więcej aut?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Thomas B./Pixabay Liczba rejestracji nowych samochodów we wrześniu w Unii Europejskiej wyniosła ponad 1,2 mln pojazdów. To o 14,5% więcej niż we wrześniu 2018 r.

Dane o liczbie rejestracji aut w krajach UE i EFTA podał Europejski Związek Producentów Samochodów (ACEA). We wrześniu rynek wzrósł o 14,5% w stosunku do analogicznego miesiąca 2018 r., osiągając łącznie 1,2 miliona zarejestrowanych pojazdów. Ten znaczny wzrost jest w dużej mierze wynikiem niskiej bazy porównawczej, ponieważ rejestracje znacznie spadły we wrześniu 2018 r. (-23,5%) po wprowadzeniu systemu testowania WLTP.

We wrześniu wszystkie państwa członkowskie UE odnotowały wzrosty rejestracji, z wyjątkiem Bułgarii. Cztery z pięciu głównych rynków UE odnotowały nawet dwucyfrowe zyski: Niemcy + 22,2%, Hiszpania + 18,3%, Francja + 16,6% i Włochy + 13,4%. Natomiast w Wielkiej Brytanii ożywienie na rynku było bardzo ograniczone (+ 1,3%), ponieważ niepewność związana z Brexitem nadal wpływała na zaufanie konsumentów.

Zobacz także; Najdłuższy tunel w Polsce. Wydrążono pierwszą nitkę

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2019 r. liczba rejestracji nowych samochodów spadła o 1,6% w porównaniu z tym samym okresem rok wcześniej. Pomimo ożywienia popytu w całej Unii Europejskiej we wrześniu Niemcy (+ 2,5%) były jedynym dużym rynkiem, który do tej pory odnotował pozytywne wyniki w tym roku. Największy spadek odnotowano w Hiszpanii (-7,4%), a następnie w Wielkiej Brytanii (-2,5%), Włoszech (-1,6%) i Francji (-1,3%).

Według ACEA we wrześniu w Polsce zarejestrowano 35 325 samochodów, o 29,3% więcej niż we wrześniu 2018 r. Od stycznia do września zarejestrowano 410 829 pojazdów, o 1,9% więcej niż w analogicznym okresie 2018 r.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Staszek (gość)

    Od nowego (2020) roku wchodzą nowe normy emisji spalin i ten wzrost rejestracji to wygenerowali Dealerzy, którzy mają na stockach auta, które za 3 miesiące nie będą mogły być legalnie sprzedawane jako nowe. Więc je rejestrują, by sprzedawać dalej, ale już jako używane (bez przebiegu). Taki sprytny sposób na ominięcie prawa.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości