Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38867 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowy samochód. Toyota liderem rynku w styczniu 2021. Jakie modele kupowali klienci?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Toyota Toyota zarejestrowała w styczniu 2021 roku 5 857 samochodów osobowych, zajmując pierwsze miejsce. Najpopularniejszymi modelami w minionym miesiącu były Corolla i Yaris, a w pierwszej dziesiątce znalazły się także RAV4 i Toyota C-HR.

Toyota potwierdziła w styczniu 2021 roku swoją pozycję lidera na polskim rynku samochodów osobowych po tym, jak w 2020 roku zajęła pierwsze miejsce w kraju. W pierwszym miesiącu roku marka zarejestrowała 5 857 nowych samochodów osobowych, co stanowi 18% rynku.

Dominująca pozycja Toyoty na polskim rynku znajduje odzwierciedlenie w rankingu rejestracji modeli. Corolla zajęła w minionym miesiącu pierwsze miejsce, po zarejestrowaniu 1 628 samochodów, zaś tuż za nią znalazł się Yaris z wynikiem 1 543 aut. Piąte miejsce w kraju zajął SUV Toyota RAV4 (929 rejestracji), zaś dziewiąte – Toyota C-HR (685 rejestracji).

Co piąty nabywca prywatny wybiera Toyotę

Siłę Toyoty na polskim rynku szczególnie wyraźnie widać w wyborach klientów indywidualnych. Samochody marki wybrało w styczniu 21,8% nabywców prywatnych, rejestrując 2 270 egzemplarzy. To o ponad 90% więcej niż marka zajmująca drugie miejsce.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Zdecydowanym faworytem prywatnych klientów był Yaris, którego wybrały 803 osoby. Corolla znalazła się na trzecim miejscu z wynikiem 475 aut, RAV4 na szóstym (319 aut), Toyota C-HR na ósmym (297 aut), zaś AYGO na dziewiątym (277 aut).

Toyota najpopularniejszą marką flotową

Klienci firmowi zarejestrowali w styczniu 3 587 samochodów Toyoty, co dało marce pierwsze miejsce i 16,4-procentowy udział w rynku. Najczęściej wybieranym samochodem w Polsce była Corolla (1153 rejestracje), zaś Yaris zajął trzecie miejsce (741 rejestracji). Tuż za Yarisem znalazła się Toyota RAV4 (610 rejestracji), zaś Toyota C-HR zajęła dziewiąte miejsce (388 rejestracji).

Zobacz także: Ford Transit w nowej wersji Trail

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Toyota Corolla zdjęcia

Toyota Corolla dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Toyota Corolla Cena

Części dla marki Toyota

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

578 zł