Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Nowy Seat Toledo

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Seat Seat wprowadza na rynek drugi w tym roku po Altei nowy samochód. Będzie to trzecia generacja Toledo. Najnowszy model produkowany w fabryce Martorell trafi do sprzedaży pod koniec roku.

Na paryskim salonie samochodowym odbędzie się oficjalna premiera kolejnego wcielenia Seata Toledo. Jego studyjną wersję można było podziwiać dwa miesiące temu na wystawie motoryzacyjnej w Madrycie. Fot. Seat

 

Auto ma długość 4,5 m. Jego szerokość wynosi 1,77 m, a wysokość 1,57 m. Bagażnik ma pojemność 500 l. Do napędu nowego Toledo przewidziano cztery silniki, znane z innych modeli koncernu Volkswagen. Są to: benzynowe jednostki 1,6 l/75 KM i 2,0 FSI/150 KM (z wtryskiem bezpośrednim) oraz wysokoprężne 1,9 l o mocy 105 KM i 2,0 l TDI rozwijający moc 140 KM. Oba dwulitrowe silniki współpracują z 6-biegową przekładnią manualną. W opcji dostępna będzie także automatyczna 6-przekładniowa skrzynia z możliwością sekwencyjnej zmiany biegów.

 

Toledo zjechał z taśm produkcyjnych w 1991 r. Siedem lat później zaprezentowano jego II generację. Najnowszy model produkowany w fabryce Martorell trafi do sprzedaży pod koniec roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości