Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy silnik BMW X3

Data publikacji: Autor: (mp)

 BMW X3 otrzyma nowy silnik wysokoprężny. Jednostka napędowa o pojemności 2 l zastosowana zostanie na początek w modelach sprzedawanych na rynku brytyjskim.

 

Czterocylindrowy silnik Diesla osiąga moc 150 KM i rozwija 330 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednostka napędowa współpracuje z manualną sześciobiegową przekładnią mechaniczną. X3 z takim silnikiem przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 10,2 sekundy, a jego prędkość maksymalna wynosi 200 km/h.

 

Nowością, zastosowaną w BMW X3, jest wspólny układ sterujący dla sprzęgła wielotarczowego i układu kontroli trakcji o nazwie DSC. Dzięki czujnikom, m.in. przyspieszenia bocznego i kąta skrętu, układ jest w stanie wcześniej wykryć, że z autem dzieje się coś niedobrego, i w porę zareagować, zmieniając proporcje napędu na osie lub hamując odpowiednie koło (układ DSC). Taki zintegrowany system napędowy świetnie działa podczas sportowej jazdy po asfalcie. Pokonywanie bezdroży utrudnia brak reduktora, ale za to z górki możemy zjechać, wykorzystując układ HDC. To automatyczny układ kontroli prędkości, który po prostu hamuje koła, nie dopuszczając do szybkiego zjazdu.

 

BMW X3 z nowym silnikiem 2.0d można będzie nabyć w Wielkiej Brytanii od października. Nie wiadomo jeszcze, kiedy auto trafi pozostałe rynki europejskie. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości