Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Technologia

Nowy sposób złodziei na kradzież auta w... 6 sekund (video)

Data publikacji: Autor: (mm) TVN24/x-news

Fot. Motofakty.pl Temat kradzieży samochodów rozpala wyobraźnię kierowców. Nic dziwnego – trudno o mniej przyjemną niespodziankę niż nieznalezienie swojego auta w miejscu, gdzie się je uprzednio zaparkowało.

13 542 – tyle samochodów osobowych skradziono w Polsce w 2016 r. I chociaż liczba pojazdów osobowych padających łupem złodziei zmniejsza się z roku na rok (dla porównania – w 2015 r. było ich 13 408, w 2014 – 14 109, w 2013 – 14 392), to i tak wciąż co 39 minut samochód zmienia właściciela w sposób, o którym ten wolałby w ogóle nie słyszeć.

Redakcja poleca:

Jak będzie wyglądał polski samochód elektryczny?
Policja rezygnuje z kontrowersyjnego radaru
Będą surowsze kary dla kierowców?

Wśród złodziei popularną metodą kradzieży samochodów jest tzw. walizka. Doświadczony złodziej robi to w 6 sekund. Za pomocą elektronicznego nadajnika włamuje się i kradnie nowe, luksusowe i teoretycznie dobrze zabezpieczone auto. W praktyce wygląda to tak, że jeden ze złodziei ze wzmacniaczem antenowym podchodzi do okien domu. Urządzenie wyszukuje sygnał kluczyka, który często leży blisko okna czy drzwi wejściowych. Druga osoba w tym czasie pociąga za klamkę po to, aby samochód zaczął domagać się sygnału z kluczyka. W teorii powinien znaleźć sygnał kluczyka, w momencie gdy ten jest blisko auta. "Walizka" łamie to zabezpieczenie za pomocą drugiego wzmacniacza - w rezultacie pojazd odbiera sygnał tak, jak z oryginalnego kluczyka. Eksperci w takiej sytuacji radzą, by kluczyki chować do metalowego pojemnika lub nawet do lodówki, by zakłócić fale radiowe.

- Nowoczesność przestępcza sprawia, że jest się czego obawiać, ale wystarczy stosować się do zasad bezpieczeństwa. O to powinien też zadbać producent, bo kupując auto, nie chcemy chować kluczyków w lodówce - powiedział były policjant Maciej Karczyński.

Jak sprawdza się Hyundai i30?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Educated Fool (gość)

  Kiedyś bębenek zamka w drzwiach złodziej "ukręcał" śrubokrętem, wyłamywał drzwi łomem, rozbijał szybę albo stalową taśmą wsuwaną po szybie do środka drzwi pociągał za cięgna. Dziś jego "praca" jest zwykle nieinwazyjna i oparta głównie na elektronice i nowoczesnych technologiach przesyłu danych... cóż, postęp!

 • Qń który mówi (gość)

  Gościu piszący powyżej nic nie wnosi nowego do tematu,ot stwierdza sobie "elektronika i nowe technologie''..! Wszystko to wiemy, tylko jak zabezpieczyć przed włamem auto....Hmm ...!

 • Educated Fool (gość)

  Nie ma 100% pewnego sposobu na zabezpieczenie auta przed kradzieżą, zmieniają się tylko metody złodziei wraz z rozwojem techniki. Każde zabezpieczenie można jednak obejść lub złamać, tak samo jak można odczytać każdy szyfr.

 • RaZu (gość)

  Polecam obszerniejszy artykuł na którym ten bazuje https://niebezpiecznik.pl/post/80-zlotych-wystarczy-aby-w-kilka-sekund-ukrasc-nowy-samochod/

 • stande (gość)

  zamontować odcięcie paliwa i po kłopocie

 • Educated Fool (gość)

  Złodzieje wciągną Ci auto na lawetę i w dziupli na spokojnie zajmą się odcięciem paliwa...

 • Alice Cooper (gość)

  Zamontować w samochodzie GPS a stacyjkę oryginalną zamienić na atrapę, oryginalną stacyjkę podłączać do obwodu w dyskretnym miejscu w kabinie, a następnie ją odpalać. W momencie kradzieży GPS może wykryć miejsce i czas kradzieży, a nawet prześledzić drogę jazdy na lawecie. Po opuszczeniu pojazdu właściciel musiałby nosić ze sobą stacyjkę oryginalną,

 • Gość (gość)

  Prosty sposób na wyłączenie keyles w VW. 1. ZAMYKAMY AUTO Z KLUCZYKA 2. NASTĘPNIE DOTYKAMY (w ciągu 10sek) ZEWNĘTNEJ KLAMKI(wmiejcu zamykania) 3. NO I AUTO ZAMKNIĘTE (keyles wyłączony) 4. MOŻNA OTWORZYĆ TYLKO Z KLUCZYKA

 • chrzescijanin (gość)

  Rowan Atkinson miał kłódkę na drzwiach i ściąganą kierownice w Morisie -nigdy mu nie ukradli :) "Transporter" miał w swojej drogiej furze unikalny kod wpisywany ręcznie bez którego nikt nie odjedzie, Póki grzech istnieje, ludzie bedą łamać 6 przykazanie i złodzieje beda krasc do konca swiata, na nic wiecej nie mogą liczyć bo swoje dobra tylko mają tu i teraz a potem wieczna śmierć......najlepsza rada to jezdzij takim pojazdem by nikogo nie koliło w oczy. Na drodze biednych czy bogatych i tak obowiazują te same przepisy, a jak ukradną to szybciej pojedzie ten co miał auto o klase niżej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości