Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy szef Toyoty w Polsce

Data publikacji: Autor: (rp)

Fot. R.Polit: Hiroshi Kono, nowy prezydent Toyota Motor Poland.

Toyota Motor Poland ma nowego szefa. Został nim Hiroshi Kono.     Fot. R.Polit: Hiroshi Kono, nowy prezydent Toyota Motor Poland.

 

Hiroshi Kono pracował dotychczas na kierowniczym stanowisku w Toyota Motor Europe. Jako prezydent polskiego oddziału Toyoty zastąpił piastującego dotychczas tę funkcję Makato Seki.

 

- Niestety, polski rynek samochodowy znalazł się w trudnym okresie. Posiada jednak wielki potencjał i głęboko wierzę, że ta sytuacja niedługo znacznie się poprawi....Moim zadaniem jest, by ta już nadzwyczajna firma stała się jeszcze lepsza. Przyglądałem się polskiemu rynkowi pracując wcześniej w Toyota Motor Marketing Europe w Brukseli. Jestem przekonany, że polski rynek powróci do normalności – powiedział na konferencji prasowej Hiroshi Kono.

Fot. R.Polit: Tokuichi Uranishi, starszy dyrektor zarz±dzaj±cy Toyota Motor Corporation.  

Obecny na konferencji starszy dyrektor zarządzający Toyota Motor Corporation Tokuichi Uranishi stwierdził:

- Cieszę się, że relacje między polskim rządem a Toyotą Motor Corporation zacieśniają się. Wejście Polski do Unii Europejskiej stwarza nowe możliwości. Właśnie rozpoczynamy uruchamianie produkcji najnowocześniejszych silników wysokoprężnych w naszej fabryce Jelcz-Laskowice. Fot. R.Polit

Tokuichi Uranishi potwierdził chęć zwiększenia produkcji Toyoty w Europie z obecnych 800 tys. do 1,2 mln. sztuk rocznie. Przypomnijmy, że Toyota ma obecnie zakłady produkcyjne w Wielkiej Brytanii, Francji i Turcji. Zamierza się też zwiększyć dostawy na rynek przebojowego modelu Prius z napędem hybrydowym. Model ten został Samochodem Roku.

Według wstępnych danych firmy Samar, Toyota Motor Poland w 2004 r. uzyskała 10,56% udział w naszym rynku i sprzedała 33 379 sztuk aut.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości