Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Nowy taryfikator mandatów 2022. Surowa kara dla rowerzystów z promilami

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Aneta Żurek Policjanci na terenie powiatu inowrocławskiego zatrzymali ostatnio trzech rowerzystów, bo ci jechali dosłownie wężykiem. Nowy taryfikator przewiduje dla nich surowe mandaty!

Miniony weekend na drogach powiatu inowrocławskiego to trzech nietrzeźwych rowerzystów, którzy stworzyli zagrożenie na drogach, bo byli kompletnie pijani.

Policjanci inowrocławskiej „drogówki” zatrzymali 48-letniego cyklistę, który jechał rowerem mając ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. W Gniewkowie natomiast patrol z miejscowego komisariatu wyeliminował z ruchu 55-letniego rowerzystę. Tu też nie było dobrze, bo mężczyzna miał 0,58 promila.

Zobacz także: Koniec silników spalinowych? Polska za zakazem sprzedaży 

Nieodpowiedzialnych rowerzystów policjanci ukarali mandatami. Według nowego taryfikatora obowiązującego od 1 stycznia 2022r. grzywna wynosi 2 500 zł!

Takiej samej wysokości mandat policjanci zaproponowali 48-letniemu cykliście, który jechał przez Tuczno. Patrol ze Złotnik Kujawskich ustalił, że mężczyzna miał 2,20 promila alkoholu w organizmie! Z uwagi na to, że mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu, policjanci skierowali wniosek do sądu o ukaranie.

Zobacz także: Ford Mustang Mach-E. Prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Same reklamy (gość)

  Same reklamy a treści prawie ZERO - to jest zwykła kpina.

 • Gregory (gość)

  Nasze państwo powinno nas uprzedzić że mamy stajnie budować ( na koniach będziemy jeździć), za chwilę wszyscy będziemy bez uprawnień, w Niemczech jest taniej o wiele ( cofamy się )

 • Gregory (gość)

  Nasze państwo powinno nas uprzedzić że mamy stajnie budować ( na koniach będziemy jeździć), za chwilę wszyscy będziemy bez uprawnień, w Niemczech jest taniej o wiele ( cofamy się )

 • Gregory (gość)

  Skoro budżet jest pusty to trzeba było zrobić mandaty bez punktów ( dajcie żyć), ostatni raz w życiu oddałem głos na PiS!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości