Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Nowy Transit z 5 gwiazdkami od Euro NCAP

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Screen Choć nowy Ford Transit i Tourneo Custom jeszcze nie weszły do oficjalnej sprzedaży w Europie, instytut Euro NCAP przeprowadził już pierwsze testy zderzeniowe tych modeli. W ogólnej ocenie, oba auta otrzymały maksymalną notę 5 gwiazdek.

Fot. ScreenJak podał Euro NCAP, zarówno dostawcza, jak i osobowa wersja Transita otrzymały 77% punktów w kategorii ogólne bezpieczeństwo, 84% za ochronę dorosłych pasażerów oraz 90% w przypadku ochrony dzieci. Instytut wyróżnił także Forda za wyposażenie Transita w system utrzymywania auta na pasie ruchu. To pierwszy model w tej klasie posiadający takie rozwiązanie.

- "Transit na nowo zdefiniował pojęcie bezpieczeństwa w swojej klasie. Udało nam się stworzyć mocną i wytrzymałą konstrukcję, która zapewnia bezpieczeństwo zarówno pasażerom, jak i pieszym" - powiedział Barb Samardzich, wiceprezydent ds. rozwoju produktu Ford Europe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Transit jak zwykle dobrze, wpadke zaliczył Reanult, przy teście Golfa VII nie było rozczarowania bez problemu zdobył pięć gwiazdek

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Transit zdjęcia

Ford Transit dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ford Transit opinie

Oceń swoje auto

Ford Transit Cena