Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39058 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody użytkowe

Nowy Volkswagen Amarok. Jak będzie wyglądał?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Volkswagen Premiera nowego Amaroka odbędzie się latem, a pod koniec roku 2022 będzie go można zamówić na kilku pierwszych rynkach.

Nowy Volkswagen Amarok zewnątrz będzie o dziesięć centymetrów dłuższy i ponad cztery centymetry szerszy od obecnej wersji. Dostawczy i terenowy samochód zostanie zmodernizowany również wewnątrz. Pokazuje to najnowszy szkic.

„Nowy Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze zachwyca wyraźną stylistyką” - mówi Albert-Johann Kirzinger, główny designer marki Volkswagen Samochody Dostawcze. „Widać ją również we wnętrzu tego pick-upa. Nieskomplikowana, powiedziałbym „męska” architektura, wzory niczym z designu maszyn, przejrzyste, napięte powierzchnie i wysokiej jakości kokpit przenoszą ten samochód na zupełnie nowy poziom i podkreślają prawo Amaroka do ubiegania się o status pojazdu premium".

Zobacz także: Ford Mustang Mach-E GT w naszym teście

Nowy Amarok będzie wyposażony w jeszcze bardziej zaawansowane i wszechstronne rozwiązania techniczne, które do tej pory nie były spotykane w tym segmencie.

„Jeśli chodzi o układ napędowy, w nowym Amaroku nadal stosować będziemy wysokowydajne silniki wysokoprężne TDI” - podkreśla Lars Menge, szef marketingu produktów w Volkswagen Samochody Dostawcze. „W przyszłości dostępny będzie również mocny V6 TDI, a także inne jednostki napędowe, specyficzne dla danego rynku. Innymi słowy, w zależności od konkretnego rynku, sprawność i wydajność tego pick-upa bazować będzie na jednostkach wysokoprężnych lub benzynowych.”

Amarok marki Volkswagen Samochody Dostawcze jest produkowany od roku 2010. Od początku produkcji sprzedano ponad 815 000 tych pojazdów. Najnowsza wersja pick-upa klasy premium, opracowana przez zespoły w Australii i Europie, będzie produkowana w południowoafrykańskim mieście Silverton.

Zobacz także: Jeep Compass 4XE 1.3 GSE Turbo 240 KM. Prezentacja modelu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Amarok zdjęcia

Volkswagen Amarok dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Amarok Cena