Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Nowym samochodem

Data publikacji: Autor: (m)

Fot. Maciej Polny Rallycrossowy kierowca Automobilklubu Orski z Sopotu - Krzysztof Groblewski - w tym sezonie wystartuje za kierownicą nowego samochodu.

Mistrzostwo kraju oraz upragniony złoty medal mistrzostw Europy w dywizji 1A. To plany Krzysztofa Groblewskiego. Rallycrossowy kierowca Automobilklubu Orski z Sopotu w tym sezonie wystartuje za kierownicą nowego samochodu.

 

- Volkswagena Polo zbudowaliśmy od zera. Po przykrych doświadczeniach z poprzednich lat postawiłem na team swoich mechaników. Jedynie silnik, mocniejszy, zamówiliśmy w tym samym miejscu. Ponadto znalazłem nowego producenta skrzyń biegów. Z jego usług korzysta aktualny mistrz Europy Holender Ron Snoeck - opowiada Groblewski.Fot. Maciej Polny

 

Sopocianin nie miał jeszcze okazji przejechać się tym samochodem. Trwają ostatnie prace.

 

- Powinny się zakończyć w ciągu dwóch tygodni i wówczas przewiduję testy na lotnisku w Babich Dołach. Nie przewiduję kłopotów z prowadzeniem nowego samochodu. Sporo elementów przełożyliśmy z poprzedniego auta. Poza tym podczas budowy braliśmy pod uwagę moje możliwości i potrzeby, by wygodnie kierować, a co najważniejsze wygrywać. Po trzech latach, kiedy zdobywałem srebrne medale, myślę tylko o złocie. Jeszcze kilka miesięcy temu miałem wątpliwości czy kontynuować karierę. Po rozmowach z ojcem oraz ze sponsorami, odrodziłem się na nowo - wyjaśnia Groblewski.

 

- Sezon rozpocznę w ostatni dzień kwietnia pierwszą rundą mistrzostw Polski w Toruniu. Dwa starty krajowego championatu zorganizowane zostaną po raz pierwszy na Litwie. W pierwszej połowie maja czeka mnie udział w pierwszej z dziesięciu eliminacji ME, która odbędzie się we Francji - zakończył sopocianin.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Komentarze

  • Janusz (gość)

    Odbierz złoto!!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości