Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Numer z numerami

Data publikacji: Autor: (ak, maj)

Fot. Archiwum: Kolejki oczekujących na wydanie tablic rejestarcyjnych moga się wydłużyć.

Sto kompletów tablic rejestracyjnych zniknęło z oddziału rejestracji łódzkiego magistratu. Nikt nie wie, jak to się stało. Numery, które zginęły dostarczono do Łodzi w styczniu.

 

Brak tablic o serii i kolejnych numerach EL 5201K – EL 5300K stwierdzono podczas rutynowej kontroli w Oddziale Rejestracji i Oznaczania Pojazdów Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów UMŁ.Fot. Archiwum: Kolejki oczekuj±cych na wydanie tablic rejestarcyjnych moga siê wyd³u¿yæ.

 

– Kiedy pracownicy stwierdzili brak czterech paczek z tablicami rejestracyjnymi, zarządziłem inwentaryzację, ale brakujących numerów nie znaleziono ani w magazynach, ani na stanowiskach obsługi klientów – wyjaśnia Bogusław Hawryś, dyrektor Wydziału Praw Jazdy i Rejestracji Pojazdów UMŁ. – Z całą pewnością żaden samochód nie został zarejestrowany na numery, których brakuje.

 

W magistracie podejrzewają, że urzędnik przyjmujący transport pomylił się podczas dostawy. To najprostsze wyjaśnienie, bo brakuje kolejnych stu numerów. Możliwe jest nawet, że tablice zniknęły podczas transportu.

 

– Nie można jednak wykluczyć, że zostały skradzione – powiedział Kajus Augustyniak, rzecznik prezydenta Łodzi. – Gdyby tak się stało, mogłyby być wykorzystane do przestępstwa, dlatego zawiadomiliśmy prokuraturę.

 

– Jeżeli wpłynie doniesienie, będziemy badać tę sprawę – powiedział nam Krzysztof Kopania, rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej.

 

W wydziale trwa kontrola, która ma wyjaśnić zaginięcie tablic oraz sprawdzić zgodność liczby pozostałych dokumentów z prowadzonymi ewidencjami.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości