Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Nysa, Grodków. Drogi po remoncie

Data publikacji: Autor: redakcja.nto

Nysa, Grodków. Drogi po remoncie Droga z Nysy do autostrady A4 znacznie się skróci. Dobiega końca remont drogi wojewódzkiej 401, a w piątek rusza grodkowska obwodnica.

Teraz pokonanie zaledwie 38 km z Nysy do autostrady zajmuje nawet 50 minut. Jak szacują drogowcy, już w piątek kierowcy przejadą tę trasę nawet w pół godziny.

- Dzięki przebudowanej drodze nr 401 pomiędzy Makowicami a Chróściną oraz obwodnicy Grodkowa - mówi Arkadiusz Branicki, rzecznik opolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. - Cała trasa jest szeroka, z pasem awaryjnym dla samochodów.
W Makowicach, Chróścinie i Skoroszycach zbudowaliśmy chodniki. Wcześniej piesi narzekali, że muszą uciekać do rowów przed rozpędzonymi tirami. Teraz nie będzie już takich sytuacji. Natomiast piratów drogowych mają „hamować” wysepki ograniczające pas ruchu, które są przed wjazdem  do każdej z wsi.

Obwodnica Grodkowa ruszy w piątek.

Wczoraj m.in. w Skoroszycach trwały jeszcze ostatnie prace przy chodnikach.

- Jestem mile zaskoczony, zwłaszcza przebudową naszego głównego skrzyżowania - ocenia Taduesz Proszek, nauczyciel dojeżdżający do pracy w Skoroszycach. -Wcześniej była tam makabra, nie tylko z ogromnymi dziurami w jezdni, ale i bezpieczeństwem pieszych. Teraz nie tylko są chodniki, ale i barierki odgradzające deptaki.

Prace na wojewódzkiej „401” pochłonęły blisko 79 mln zł. Z tego aż 45 mln zł to koszt budowy obwodnicy Grodkowa.

Tomasz Dragan

Nysa, Grodków. Drogi po remoncie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Nysa, Grodków. Drogi po remoncie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości