Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Obowiązkowe wyposażenie auta. Będą zmiany?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Archiwum Polskapresse Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (ETSC) uważa, że urządzenia inteligentnego dostosowywania prędkości w samochodach powinny być obowiązkowym wyposażeniem nowych aut. Jej zdaniem mogą poprawić bezpieczeństwo przechodniów i rowerzystów.

Fot. Archiwum PolskapresseKomisja Europejska przygotowuje zmiany w przepisach dotyczących bezpieczeństwa. Mają one ustalić wymogi techniczne dla nowych samochodów sprzedawanych w Unii Europejskiej. W tym roku ma zostać przedstawiony komunikat w tej sprawie, a potem propozycje konkretnych zmian.

System inteligentnego dostosowywania prędkości (ISA), przypominania o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i zautomatyzowany system hamowania awaryjnego (AEB). Te rozwiązania wymieniane są wśród zalecanych rozwiązań dla kierowców.

Ford zapowiedział, że w inteligentne systemy dostosowania prędkości wyposaży nowy model S-Max. System inteligentnego dostosowania prędkości może wymuszać nieprzekraczanie dozwolonej prędkości, a nie tylko informować kierowcę, że jedzie za szybko.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Z 500 (gość)

  Kiedyś jedynym inteligentnym w aucie był kierowca. Niestety teraz tylu debili doetaje prawko że samochody muszą za nich myśleć.

 • glany (gość)

  Róbcie z ludzi debili, którymi sterują maszyny, bo sami są nieodpowiedzialni. Dorośli powinni być wychowani, a nie ograniczani z powodu głupoty i lekkomyślności.

 • de (gość)

  debili się nie zmieni, ani nie zreformuje, a auta, albo inne urządzenia tak, w konsekwencji to nie nie służy debilowi tylko chroni przed nim innych...

 • kierowcy (gość)

  najlepiej zrezygnowac z kierowcy auta niech jezdza same

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości