Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Obowiązkowe wyposażenie auta. UE chce kontrolować zużycie paliwa

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Od 1 czerwca 2021 roku wszystkie nowe samochody będą monitorowane pod kątem realnej emisji spalin podczas jazdy.

Unia Europejska wprowadza regulacje, których celem jest poznanie rzeczywistego zużycia paliwa i emisji CO2 w samochodach.

Komisja Europejska ma wymagać od producentów samochodów, aby udostępniali jej numery VIN sprzedawanych pojazdów wraz z danymi dotyczącymi tego, ile zużywają paliwa podczas jazdy i jakie dystanse pokonują oraz jak to przekłada się na ich emisję spalin.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Pozyskane w latach 2021–2026 dane mają posłużyć do opracowania nowych przepisów, które zaczną obowiązywać w roku 2030.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • dziadek (gość)

    ŚP prof. Leszek Kołakowski dał onegdaj takową definicję: Państwo, które usiłuje skodyfikować każdą czynność życiową jest państwem totalitarnym. Definicja ta zaistniała w ustach znanego dysydenta minionego systemu a tyczyło ustroju podobno minionego.

  • gosc (gość)

    Unia zalatuje totalitaryzmem w swej chęci kontrolowania wszystkiego ,a pewnie i wszystkich w imię opacznie rozumianej ekologii, nie robiąc faktycznie nic innego jak nakładając nowe podatki i generując koszty w imię zysku kilku korporacji ponad narodowych żyjących z pseudo ekologii. Narzekamy ma stary okład PRL-MOSKWA , ale czas pokazuje ,że weszliśmy z deszczu pod rynnę. Unia to bogate koncerny i liczą się tylko ich zyski

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości