Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Obwodnica Koszalin - Sianów z opóźnieniami. Sprawa w sądzie

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Obwodnica Koszalin - Sianów z opóźnieniami. Sprawa w sądzie Przynajmniej o kilka miesięcy wydłuży się przygotowanie projektu dużej obwodnicy na trasie Koszalin – Sianów.

Jedna z firm, które stanęły do przetargu na wykonanie dokumentacji oprotestowała rozstrzygnięcie. Sprawą zajmowała się Krajowa Izba Odwoławcza. Ta uznała rację firmy Sudop.

– Kwestią sporną stało się wadium – mówi Mateusz Grzeszczuk, rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. – Wniosła je firma Sudop Praga, a do przetargu stanęła firma Sudop Polska. Z tym, że przy wpłacie nie było wskazania, kogo dotyczy. Stąd uznaliśmy, że wadium nie zostało poprawnie złożone i nie zabezpieczało interesów zamawiającego. Oferta została  odrzucona. KIO uważa inaczej. Teraz my daliśmy sprawę do sądu, spodziewamy się orzeczenia w marcu.

W rezultacie przez GDDKiA zostało wybrane konsorcjum spółek WBP Zabrze i PxM – Projekt – Południe z Krakowa, które jako następne w kolejności (po odrzuconych ofertach) proponowało najtańszą ofertę (2,31 mln zł). Zakładano, że umowa będzie podpisana w styczniu. Protest firmy Sudop pokrzyżował plany.

Nic dziwnego, że firma walczy o kontrakt – była tańsza od wybranego konsorcjum (1,9 mln zł). Jeżeli sąd podtrzyma decyzję KIO, wówczas to Sudop przejmie zlecenie.

Marzena Sutryk

Obwodnica Koszalin - Sianów z opóźnieniami. Sprawa w sądzie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Obwodnica Koszalin - Sianów z opóźnieniami. Sprawa w sądzie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości